В Івано-Франківську стартував триденний Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».
Близько 300 представників органів державної влади, місцевого самоврядування та науковців зібралися, щоб визначити проблеми та шляхи подолання критичної ситуації у сфері поводження з побутовими та промисловими відходами, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Як зауважила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко зауважила, що ключовою темою форуму є розробка та реалізація регіональних Програм поводження з відходами. Адже за їх даними в Україні є близько 30 тисяч несанкціонованих сміттєзвалищ.
«Проблема відходів нині є однією з ключових екологічних проблем в Україні. Водночас, відходи ,що утворюються у промисловості, та вторинна сировина у комунальному секторі є цінним сировинним резервом», - переконана Тимочко.
У свою чергу голова Івано-Франківської ОДА повідомив, що управління екології вже розпочало розробку Регіонального плану управління відходами в Івано-Франківській області до 2030 року.
Як наголосив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Едуард Прощук, світова практика свідчить про економічну і соціальну доцільність залучення відходів у господарський обіг.
«Я пишаюся, що цей Форум відбувається у нас на Прикарпатті. Близько 400 мільйонів тонн сміття наша країна утворює протягом року і тільки 6% з них переробляється. Це надзвичайно низький показник, адже середньоєвропейський показник – це 40%. Усвідомлюю, яка відповідальність переді мною та моїми колегами з екологічного комітету. Маю велике сподівання, що ми станемо власне тою Верховною Радою, тим скликанням, тим екологічним комітетом, що зробить прорив у цій надзвичайно важливій темі», – зауважив Прощук.
Водночас, голова Держекоінспекції Андрій Мальований зауважив, що це унікальна подія і приємно, що вона відбувається саме на Прикарпатті де така чудова екосистема.
«Питання поводження з відходами болюче для всієї України. На жаль, більшість сміттєзвалищ потребують реформування, покращення, закриття полігонів, вивезення незаконних сміттєзвалищ. Сьогодні тут зібралося багато фахівців і впевнений, що об‘єднавшись, як на законодавчому рівні, як на рівні міністерства, на рівні експертів, бізнесу, і сконсолідувавши наші зусилля ми зможемо досягнути того, аби Угода про асоціацію з Євросоюзом і директиви у сфері поводження з відходами були Україною реалізовані ефективно», – каже Мальований.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!