У лікарнях Івано-Франківська — касові апарати, а по субсидії — без черг
Відтепер усі міські лікувальні установи повинні оснастити касовими апаратами для прийняття благодійних внесків. Таким є одне з останніх розпоряджень міського голови Руслана Марцінківа. У Центральній міській клінічній лікарні таких апаратів вже є п’ять.
Цього тижня міський голова разом зі своїм заступником побували в ЦМКЛ, ознайомилися з їх роботою, проаналізували переваги та недоліки, пише Галичина.
До цього суму благодійних внесків фіксували лише в журналі реєстрації, що унеможливлювало чіткий контроль за фінансовим потоком. Закономірно, це викликало чимало нарікань пацієнтів, тому міський голова прийняв рішення про встановлення касових апаратів. Окрім ЦМКЛ, таке обладнання є наразі в міській поліклініці №3. Однак, за словами Руслана Марцінківа, це лише пілотний проект, і найближчим часом усі лікувальні заклади міста будуть оснащені касовими апаратами.
«Ми розпочали цей проект на базі Центральної міської клінічної лікарні, але будемо його впроваджувати і в інших лікувальних установах. Крім того, ми зобов’язали керівників звітувати про точну суму надходжень благодійних внесків на офіційному сайті www.cmkl.if.ua. Громада має право знати, куди спрямовують її кошти, тим більше благодійні», — прокоментував нововведення Руслан Марцінків.
Благодійні внески можна оформити і через банк, маючи розрахунковий рахунок установи. Такі платежі також будуть фіксувати і вносити до відомчої звітності. Усі кроки міської влади щодо організації небюджетних надходжень у лікувальні заклади тепер спрямовані на їх облік та прозорість.
До слова, зрозумілі і пріоритети освоєння благодійних внесків. Найбільш витратними на базі ЦМКЛ виявились операції та аналізи, які потребують залучення дороговартісного обладнання. Наприклад, технічний огляд томографа в рік обходиться у понад 100 тисяч гривень. Отож без внесків пацієнтів не обійтися.
Та попри це Руслан Марцінків ще раз звернувся до громади і лікарів з проханням пам’ятати, що благодійні внески повинні залишатись добровільними. Суму кожна людина визначає індивідуально.
Також днями міський голова перевірив роботу Департаменту соціальної політики, щоб побачити, як обслуговують іванофранківців, які оформляють субсидії.
«Було багато скарг від жителів, саме тому я вирішив особисто перевірити, в яких умовах обслуговують іванофранківців, які оформляють субсидії. Безумовно, приміщення не пристосовані до такої кількості людей, тому в проекті облаштування додаткових робочих місць.
Зазначу, що роботи в працівників департаменту дуже багато, вона важка й специфічна, тому необхідно додатково їх заохочувати», — зазначив Руслан Марцінків.
Нагадаємо, що задля зручності іванофранківців вже облаштовано додаткові робочі місця для обслуговування жителів мікрорайонів з питань надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у приміщеннях за адресами: вул. Гетьмана Мазепи, 185 та вул. Івана-Павла II, 4.
Крім того, в проекті — облаштування ще двох робочих місць за адресами: вул. Військових ветеранів, 10-а та вул. Галицька, 124.