Україна ініціює процес виключення росії з ООН та Радбезу: заява МЗС


Міністерство закордонних справ України 26 грудня закликало держави-члени ООН позбавити росію статусу постійного члена Радбезу ООН та загалом виключити її з ООН.

Про це йдеться в заяві відомства, пише Громадське.

МЗС також ініціює комплексний процес для того, щоб виключити росію з ООН. У цьому контексту Україна готова до взаємодії з іншими країнами для захисту статуту ООН та міжнародного права.

У міністерстві наголошують, що виключення росії з Радбезу не вплине на попередні рішення цього органу, тобто не потягнуть за собою анулювання чи перегляд резолюцій, які ухвалили до цього часу.

Після цього росія, щоб повернутися в ООН, повинна пройти той же міжнародно-правовий шлях, що й інші країни. Однак повернення рф до ООН має розглядатися лише за умови, що росія дотримується критеріїв членства, кажуть у міністерстві.

Які аргументи МЗС?

У відомстві наголошують, що росія стала постійним членом Радбезу ООН в обхід процедур Статуту ООН.

«Це відбулося на підставі звичайного листа президента РРФСР Бориса Єльцина на ім’я генерального секретаря ООН, який відправили 24 грудня 31 рік тому. Чинний Статут ООН не містить слів “Російська Федерація”. Їх немає, зокрема, в Статті 23 Статуту, де перелічені постійні члени Ради Безпеки ООН», — йдеться у поясненні МЗС.

Однак у відомстві зазначають, що звернення рф щодо наміру продовжити членство Радянського Союзу в ООН мали розглянути Радбез та Генасамблея. Адже Статут передбачає, що членство миролюбних держав в ООН набувається за рекомендацією Радбезу та за рішенням Генасамблеї.

Також в МЗС вважають, що право росії входити до складу ООН є сумнівним, бо вона не відповідає критерію щодо миролюбності держави. Тож Україна закликає держави-члени ООН, застосувавши Статут, виключити росію з Організацією.

«На нинішньому етапі агресії, Російська Федерація, яка відчуває свою повну безкарність, перейшла до шантажу міжнародної спільноти погрозами застосування ядерної зброї. Це лише питання часу, коли дії РФ дискредитують та зруйнують усю систему ООН», — зазначають в МЗС.

Зараз представник росії входить до складу постійних членів Радбезу ООН. Це дозволяє росіянам ветувати резолюції, які їм не подобаються. Наприклад, росія блокувала резолюції про створення трибуналу щодо розслідування збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!