Українцям з високими зарплатами доведеться обов'язково декларувати доходи


Міністерство доходів і зборів пропонує ввести загальнообов'язкове декларування доходів для громадян з річним доходом понад 120 мінімальних зарплат. Про це йдеться у відповідній концепція, яку Міндоходів вирішило нарешті винести на публічне обговорення, її текст оприлюднено на сайті міністерства.

Так, відомство Олександра Клименко пропонує встановити критеріями для декларування: рівень річного доходу або фінансових зобов'язань понад 120 мінімальних зарплат (з 1 січня 2014 року - 156,120 тис гривень) або вартість майна понад 1200 мінімальних зарплат (з 1 січня - 1,561 200 млн гривень).

Згідно з концепцією декларувати дохід не потрібно при наявності квартири площею до 120 кв. метрів, будинки площею до 250 кв. метрів, транспортного засобу з об'ємом двигуна до 2 500 куб.сантиметров, судна довжиною до 7,5 мм, земельної ділянки (у селах - до 0,25 га, в селищах - до 0,15 га, в містах - до 0,1 га-для індивідуального дачного будівництва - до 0,1 га, для ведення садівництва - до 0,12 га).

Для громадян, які будуть подавати декларацію передбачено надання ще й разової форми - заяви про майно, засоби та фінансові зобов'язання на початок звітного періоду.

Разова форма подається один раз - у перший рік декларування та не передбачає сплати будь-яких податків.

У разі ненадання разової форми наявні на початок звітного періоду майно, кошти та фінансові зобов'язання не враховуються у подальшому при зіставленні доходів і витрат.

Передбачається, що як тільки загальнообов'язкове декларування доходів буде введено з початку року фізособи повинні до кінця календарного року оцінити свій дохід і майно та прийняти рішення про необхідність декларування.

До травня наступного року громадянину потрібно буде подати у Міндоходів податкову декларацію і разову форму, при цьому в наступні роки подавати вже потрібно буде тільки податкову декларацію.

Міндоходів винесло дану концепцію на публічне обговорення і пропонує громадськості долучитися до розробки концептуальної основи та елементів системи декларування доходів.

"Ми розуміємо всю важливість цієї реформи для суспільства, тому готові працювати над нею стільки, скільки буде потрібно... Запевняємо, що жодне рішення не буде прийнято, жоден законопроект не буде сформований без урахування думки громадськості", - запевнили у відомстві.