Urban Space Radio: «Місія – зробити радіо національного масштабу і вийти на міжнародний ринок»


Засновники першого в Україні урбаністичного радіо про те, що це таке, чому радіостудія має працювати в ресторані, і для чого потрібне таке радіо.
Про ідею

Ідеолог проекту Юрій Филюк:

«Ідея виникла разом із Urban Space 100. Ми загорілися нею, почали дізнаватися, як це зробити, і порадилися з нашим другом Романом Заяцем з Radio M-Joy  у Львові. Він сказав, що ідея дуже крута, і в Україні ніхто ще такого не робив, тому це буде класний прорив для Франківська», пише UFRA.

Керівник Urban Radio Тарас Малий:

«Франківськ для такого проекту –  ідеальне місто, місто з величезним туристичним потенціалом. Він не використаний, і це дозволяє людям, які займаються громадською діяльністю, думати про людей. Думаю, наш досвід буде цікавий не тільки тут, але й в інших містах. Ідея радіо в тому, що ідеями варто ділитися.

Радіостудія вбудована у громадський ресторан, де постійно є відвідувачі. Гості зможуть просто спостерігати, що відбувається в студії, мовою жестів показувати, що супер, клас, чи навпаки – «що ти  говориш?», залишити записку чи поговорити з ведучими на музичній паузі».

Як працюватиме радіо

Urban Space Radio позиціонують як радіо для урбаністів. Але не тільки людей, які професійно займаються розвитком міста, хоч саме це означає «урбаніст». Слухачами радіо хочуть бачити людей, які цікавляться містом, змінами у ньому і своєю участю в них.  Це і студенти, і креативний клас, і активісти.

Тарас Малий:

«Я не вірю в fm-ки. Це канали, з яких радіостанції отримують гроші, особливо на початку виборів. Але за онлайн-радіо майбутнє. Поки що простір онлайн дуже самотній, та з появою 3G це зміниться. UrbanSpace Radio матиме всі можливі мультимедійні штуки : ТБ, музику, прямі ефіри просто з громадського ресторану.

Велосипедів вигадувати не треба. 3G дає можливість слухачам безперебійно слухати стрім – на роботі, в подорожі, через свій гаджет і додатки».

Urban Radio не буде «прикуте» до студії. Обіцяють, що мобільні кореспонденти робитимуть, наприклад, репортажі з фестивалів та інших актуальних подій.  

 

Технічний і фінансовий бік

Вже у проекті громадського ресторану передбачили місце для радіо. І після піврічної діяльності Urban Space 100 вдалося отримати міжнародний грант від Freedom House, який покриває 80% проекту.

Тарас Малий:

«Техніка для радіостудії була закладена в грант, не враховуючи різних компресорів, що потрібні для підсилення й кращої якості звуку. Але це деталі, які можна швидко придбати, тож технічно ми готові вийти в ефір. Лишається питання студії. Жоден підрядник не хоче братися за неї, бо  звукоізолювати скляний куб у громадському місці – це трішечки експериментально.

Ми не будемо банальним радіо з рекламними блоками. Ми хочемо, щоб нашим слухачам було комфортно. Тому підбиратимемо партнерів на кожне шоу. Це зручно й не вимагає нав’язливої реклами, тому що партнерові можна подякувати в ефірі. Також продовжуватимемо спілкуватися з нашими американськими колегами з Freedom House».

Зараз команда «Теплого міста» розпочала краудфандингову кампанію на «Спільнокошті» BiggggIdea, що триватиме 60 днів.

Про музику

Тарас Малий:

«В нас немає мейнстрімних гуртів. Ми свідомо на це йдемо, адже вони постійно присутні на fm. Музика на Urban Radio – це в першу чергу інді та просто якісна й приємна для слухання.

До Франківська і зокрема до Urban Space 100 часто приїжджають цікаві  виконавці, які пробують, експериментують. Наше радіо теж є певним експериментом. Це talk-радіо, ми будемо розповідати про музикантів.

У розмовах з друзями я часто помічаю, як люди перепитують: «Ти впевнений, що це український виконавець?». У нас розвивається якісна сцена музична, а багато молодих виконавців не присутні на жодній медійній платформі».

Про ведучих

«Нам потрібні два бороданя з тату-рукавами», – жартує Юрій Филюк. На Urban Radio хочуть бачити ведучих з талантом від природи, але не тільки.

Тарас Малий:

«Ведучий має розуміти урбаністичну тематику. Ми будемо працювати над темою разом, готувати за тиждень наперед. Важливо, щоб все було професійно, щоб людина готувалася до кожного ефіру заздалегідь, щоб не було конфузів. Кожен ефір має бути цікавою новою історією».  

Про майбутнє

«Ми плануємо виходити на хвилі інших міст, навіть країн. Наша місія – зробити радіо національного масштабу, а потім вийти на міжнародний ринок», – так бачить майбутнє Urban Space Radio Юрій Филюк.