В голови облради Олександра Сича просили допомоги у вирішенні земельних питань та екологічних проблем


Голова обласної ради Олександр Сич провів особистий прийом громадян. За допомогою до очільника облради звернулося понад півсотні мешканців Прикарпаття. Чимало звернень стосувалися земельних та житлових питань, вирішення екологічних проблем, надання матеріальної допомоги для дороговартісного лікування та вирішення болісних соціальних проблем, порушення прав і свобод громадян, фінансового сприяння у спорудженні церков тощо.

Та найбільш резонансним цього разу виявилося питання щодо забезпечення права на безоплатний проїзд у громадському транспорті для пільгових категорій громадян, пише прес-служба обласної ради. Підводячи підсумки прийому громадян, Олександр Сич відзначив, що кошти на компенсацію пільгових перевезень виділяються з державного бюджету. Однак цього року Уряд України та Верховна Рада таких коштів у головному фінансовому документі країни не передбачили й перед людьми крайніми зробили органи  місцевої влади, рекомендуючи, аби ті самотужки шукали ці ресурси.

"З цього приводу до нас неодноразово зверталися перевізники і мешканці краю. Ми шукаємо відповіді на це питання – звертаємося до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, шукаємо внутрішні резерви. Але, тим не менше, часто і в приватних розмовах, і сьогодні під час прийому громадян люди розповідають, що в автобусах, у диспетчерських та в касах автоперевезень їм демонструють листок з підписами і печатками автоперевізників, які відмовляються без компенсації перевозити пільговиків, і кажуть, що це нібито обласна рада заборонила безоплатно перевозити людей похилого віку. Це просто чиясь недобросовісна маніпуляція з метою перевести стрілки вини із Кабінету Міністрів та Верховної Ради на обласну раду, посягаючи на честь її депутатів, які нібито не хочуть виділити кошти на пільгові перевезення. Останнім часом уряд і парламент свої проблеми все частіше перекладають на органи місцевого самоврядування – як от передали на наше утримання без відповідного фінансування профтехосвіту, не забезпечили гарячим харчуванням дітей у школах. Так само не передбачили компенсацію на пільгові перевезення. І все це переклали на місцеві бюджети. А вони ж не безрозмірні. Якщо держава не має на це коштів, то звідки кошти може взяти місцевий, значно обмежений, бюджет", – наголосив Олександр Сич.

Левова частка проблем, з якими люди звертаються до голови обласної ради, стосуються питань, які обласна рада не може вирішувати в силу своїх обмежених повноважень.

"Є такі справи, коли люди десятками років не можуть добитися правди, з їхньої точки зору, ані в судах, ані в прокуратурі і вважають, що обласна рада – це вищий орган на території всієї області, який повинен всіма керувати. На превеликий жаль, повноваження обласної ради обмежені до того, щоби приймати рішення, а головні важелі знаходять в руках виконавчих органів влади – обласної державної адміністрації та державних адміністрацій на місцях. Тому в більшій мірі ми надаємо людям консультації і рекомендуємо, як діяти в тій чи іншій ситуації. В свою чергу і самі звертаємося чи то до прокуратури, чи до місцевих органів влади з тим, аби врегулювати проблемні питання. Та все ж, в існуючих обставинах робимо все, що можемо, й сподіваємося на так гарно розрекламовану високопосадовцями децентралізацію та зміну законодавства, яке мало би підсилити повноваження обласної ради", – резюмував очільник облради.

За результатами прийому голова обласної ради Олександр Сич дав доручення відповідним структурним підрозділам обласної ради оперативно і повною мірою сприяти у вирішенні питань.