В Івано-Франківську працює кризова кімната для постраждалих від домашнього насильства


Ідея відкрити антикризову кімнату виникла два роки тому під час співпраці громадської організації з поліцією щодо запобігання домашньому насильству. Її вдалося реалізувати завдяки гранту українсько-канадського проєкту.
Як інформують в секторі комунікації поліції Івано-Франківщини, кризова кімната тимчасового перебування для осіб, постраждалих від домашнього насильства розпочала роботу з серпня 2020 року в Івано-Франківську з ініціативи Громадської організації «Д.О.М.48.24», головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, управління патрульної поліції Івано-Франківської області та за підтримки канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом
Уряду Канади. За час роботи кімнати було прийнято 11 родин, а це - 26 осіб.
 
Голова громадської організації Наталія Вишневецька розповідає, що кризова кімната – лише частина системи протидії домашньому насильству, основна робота залишається за правоохоронними органами.
 
Керівниця сектору комунікації ГУНП в Івано-Франківській області Христина Максимчак розповіла, що в роботі поліцейські широко застосовують принцип «Community policing». Йдеться про співпрацю поліції з громадою та місцевою владою. І головна мета такої взаємодії – забезпечення безпеки для людей. Цей проєкт є прикладом такої співпраці.
 
За словами старшого інспектора відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУНП в області Андрія Бойчука, цьогоріч звернення до поліції від жертв домашнього насильства почастішали. Правоохоронці проводять роз’яснювальні роботи, щоб люди не замовчували насильство. Також розповідають, куди звертатися постраждалим. За вчинення домашнього насильства кривдників притягують до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!