10 листопада в Івано-Франківську відкрили першу анотаційну дошку українським героям в рамках ініційованої фракцією ВО «Свобода» в міській раді програми «Івано-Франківськ – місто героїв» . Участь у відкритті взяли народний депутат України, свободівець Руслан Марцінків, секретар міської ради Микола Вітенко та відомий історик та краєзнавець міста Михайло Головатий.
Першими відомими особами, що постали внаслідок реалізації проекту стали Симон Петлюра, Михайло Грушевський та Володимир Винниченко. Незважаючи на суперечливу громадянську та політичну позицію останніх двох постатей, все ж їх науковий внесок є беззаперечним, адже Михайло Грушевський є визначним істориком, а письменницький талант Володимира Винниченка залишив чимало літературних шедеврів. Анотаційна дошка із цими видатними українцями з’явилася на фасаді будинку, що на Січових Стрільців, 12, де колись в тодішньому готелі «Одеса» (теперішньому «Дністер») вони зупинялися. Концепція такої програми передбачає не лише дороговартісне помпезне вшанування героїв, але в еститчній, простій та доступній формі донести до мешканців міста та його гостей про героїв України, які мали нагоду побувати у Франковому місті. Варто зауважити, що дана анотаційна дошка, окрім короткої інформації про відомих осіб, містить ще й посилання (QR-code) на спеціально розроблений сайт – geroi.if.ua, де можна отримати детальнішу інформацію про ту чи іншу подію чи постать. У найближчому майбутньому сайт буде двомовним: українською та англійською мовами. Інформаційний ресурс – також плід запровадженої програми.
Народний депутат України Руслан Марцінків наголошує, що проект «Івано-Франківськ – місто героїв» покликаний не тільки увіковічнювати славу героїв, але нести інформацію про людей, котрі відвідували Івано-Франківськ. «Кажуть, що справжній мешканець, патріот свого краю повинен знати про своє місто все. Звичайно, дізнатися всі таємниці міста не в змозі ніхто, але доволі цікаво знати, які відомі історичні особи бували в Івано-Франківську. Ми щодня проходимо тими чи іншими вулицями, повз певні адреси, будівлі, але навіть не здогадуємось про те, що тут у минулому столітті побували українські легендарні постаті. Гадаю, що така інформація зацікавить не тільки жителів, але й гостей нашого міста», - зауважив націоналіст.
До 2015 року згідно задуму будівлі Івано-Франківська поповняться більш як сотнею таких інформаційних дощок.