В рамках театрального обміну чернівецькі актори презентують іванофранківцям виставу "Земля"


Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської цьогоріч святкує своє 85-річчя. У рамках святкування – обмінні гастролі з театрами західної та центральної України.

У рамках обміну – івано-франківська вистава «Оскар і Рожева пані», яку побачать чернівчани 17 березня та вистава «Земля» (за мотивами Ольги Кобилянської), її іванофранківці побачать 2 березня (о 15 та 18 год.). Чернівецькі митці переконують, що ця вистава є легендарною для їхнього театру, відтак вони в ювілейний рік, намагаються показати її цілій Україні. Мовляв, на їх думку, її має побачити кожен український глядач, пише ГК.

За словами директора Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. І.Франка Ростислава Держипільського, це є добрим знаком того, що не треба сидіти склавши руки, а робити кроки вперед, щоб знайомитися, спілкуватися та ділитися здобутками.

«Мені дуже приємно, що 2 березня івано-франківські глядачі побачать виставу «Земля» за Кобилянською. На мою думку, це сильна прекрасна вистава, я був на цій виставі і бачив її, – сказав Держипільський. І додав: – Режисером є Мирослав Гринишин, який для нашого театру відіграв важливу роль, поставив багато постановок у нашому театрі, зокрема я колись грав у його виставі «Галілео Галілей» головну роль».

“Глядач часто ходить в театр, щоб розслабитися,  але я маю трішки інакшу позицію на ці речі, – сказав на прес-конференції режисер Мирослав Гнинишин. – Як режисер і людина яка мислить та пробує аналізувати, у мене є потяг до глибокого аналізу сутності персонажів. І це поле безмежне, описане у романі «Земля». Тут ви не побачите стандартного підходу, знаного багатьма різними постановками. Бо це є певний зсув, акцент на головного персонажа Саву. На ньому йде момент трансформації і пізнання. Пізнання мною самого себе, людини яка живе, має внутрішні притиріччя від закоханості до жорстокості…”