В Україні пропонують скоротити удвічі літні канікули


Літні канікули в 2016 році почнуться 28 травня 2016 року. Цьогорічна тривалість навчального року склала 271 день, з них 181 - на навчання, а 98 днів припали на канікули, вихідні та свята.

"У нас найкоротша тривалість навчання та навчальний рік серед країн Європейського союзу. У жодної європейської країни немає канікул, які тривають 3 місяці. Наприклад, у Німеччині - 1,5 місяця. Весь червні діти навчаються, потім йдуть на канікули та з середини серпня повертаються на навчання", - говорить Gazeta.ua Віктор Громовий, заслужений вчитель України.

Нам потрібно створювати нову систему навчання, яка мотивуватиме учнів і вони матимуть бажання відвідувати уроки.

"Наші діти мінімум недоотримують один навчальний місяць щороку. До цього додається 2-3 тижні карантину та вихідні зі святами. Потім викладачі перевантажують дітей намагаючись втиснути програму навчання аналогічну німецькій, але стиснуту у строках. Тому тривалість навчального року потрібно привести до європейських стандартів. Це не обов'язково мають бути традиційні уроки. Можна проводити позаурочні заняття на відкритому повітрі з фахових предметів. Нині у зв'язку з року англійської мови пожвавилися мовні табори", - говорить він.

Ця проблема потребує вирішення. Але вона є не популярною. Учні та вчителі обурюються, тим що у них ніби "крадуть канікули".

"Скорочення тривалості літніх канікул дало б змогу зменшити навантаженість протягом навчального року. Тоді зникне потреба у проведенні 7 уроків на день і завеликої кількості домашніх завдань. Сьогодні діти сильно перевантажені. Те що викладають у 10 місяцях, ми втискуємо у 8. Тобто залишається ще 20 відсотків. Через це діти часто хворіють", - каже експерт.