Василь Сенатович: Досвід добровольців потрібно спрямовувати на виховання нового покоління патріотів


Кандидат у депутати до Івано-Франківської обласної ради від ВО «Свобода», доброволець, волонтер Василь Сенатович взяв участь у програмі «Про головне» на ОТБ Галичина. Тема розмови – волонтерський рух та збереження національної пам’яті.

Як відзначив Василь Сенатович, Івано-Франківська обласна рада першою в Україні на місцевому рівні надала добровольцям статус учасників бойових дій.

«Коли ми говоримо про добровольчий та волонтерський рух, то слід пам’ятати, що найбільше це було на 14-15 рік. У 2014 році волонтерило пів країни, так само масово українці йшли в добровольці. Я, як волонтер, їздив з допомогою й у 16,17, 18, 19 році, цього року трохи це зупинилося через коронавірус. Прикро бачити, як з кожним роком все більше території здають ворогу. Бо ще в 15 році в прифронтових містах не посмів б бути на білбордах жоден Вілкул чи Шуфрич. Але з кожним роком їх от ставало все більше. А нині там відкрито балотуються ті, хто кликав ворога на нашу землю. А добровольці стали вже непотрібні найвищому керівництву держави. Багато вчорашніх вояків були змушені виїхати на заробітки», – каже Василь Сенатович.

Втім, свободівець впевнений, що вчорашні добровольці мали б працювати на розвиток, підтримку військової справи. А ще – виховувати нове покоління патріотів.

«Хто як не вони могли б поділитися досвідом, здобутих у боях. Тому ми зараз беремо на себе функцію держави і на ініціативі намагаємося згуртувати добровольців. Аби вони могли передати свій досвід молоді на вишкільних центрах. У минулі роки й по школах їздили з такими навчаннями. Хоч, повторюся, це би мало бути державною програмою. Адже під час війни потрібно гуртувати націю до боротьби. На жаль, сьогоднішня влада таке бачення не схвалює» – відзначає націоналіст.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!