Хворих після Covid доліковуватимуть в клініці Франківського медуніверситету
Клініка Івано-Франківського медуніверситету прийматиме хворих після ковіду на так зване доліковування.
За словами ректора медуніверситету Миколи Рожка, останнім часом з'явилося багато пліток і неправдивої інформації, щодо того, що університетська клініка прийматими ковідних хворих, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
"Наша клініка є чітко підпорядкована університету, а лікарі отримують зарплату в університеті. Функціонування клініки обмежене багатьма правовими актами. Чому ми не є ковідні? Бо статус національного університету не дозволяє нам згідно з чинним законодавством мати пакет послуг, які були б зареєстровані в НСЗУ. Окрім того, наша клініка є терапевтична і ми не можемо зареєструватися. Реформа довела до того, що професори і доценти не можуть бути офіційно представлені в лікарнях. В нас частина працівників з дозволу головного лікаря прийняті в штат лікарні на 0,25 ставки, вони ведуть лікувальну роботу і зареєстровані в НСЗУ. Міністр на нараді сказав, що нам кошти на лікування ковідних хворих ніхто не поверне і на університет відкриють кримінальні провадження за витрачання бюджетних коштів. Це основна причина чому ми не можемо бути ковідною лікарнею", - пояснив Микола Рожко.
Водночас за словами ректора, керівництво університету дійшло згоди з міською владою, що весь професорсько-викладацький склад, особливо бригади швидкого реагування, яких є чотири, навіть безкоштовно виїжджають на консультації.
"Також, ще в березні було прийнято рішення, що наша клініка буде брати хворих з лікувальних закладів міста і області, які пройшли лікування від ковіду, але мають негативні ПЛР. Тобто ми готові брати на доліковування людей з соматичними патологіями. Коли минулого тижня це озвучили ще раз, пішло трактування начебто ми стали ковідні. Насправді ми беремо тільки тих пацієнтів, які мають негативні ПЛР. Наразі в нас вже є перша пацієнтка, яка проходить доліковування після ковіду. Люди майже не помирають від ковіду, а від ускладнень: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, інші хвороби. Тож зважаючи на заповненість міських лікарень ми запропонували забирати людей на доліковування. Якщо людина вже не є носієм і не потребує кисню, її можна забрати і доліковувати у нас, а на її місце поставити іншого хворого", - пояснив Микола Ріжко.
Втім, очільник університету зауважує, що є проблема з фінансуванням, адже міністерство не дає гроші на таке лікування, тож пацієнти мають купувати ліки своїм коштом.
Як пояснила директор клініки Марія Семотюк, в них підготовлений стаціонар на 60 ліжок.
"У нас хворі, які мають супутню патологію: аритмія, міокардити, цукрові діабети важкі та ін. В лікарні знімають питання коронавірусу, а супутню патологію ми будемо доліковувати довше. Наразі в нас вже є перша пацієнтка з рядом супутніх захворювань. Начмеди мають мій телефон і коли потрібно перевести такого хворого, телефонують. Все відбувається дуже організовано, пацієнта доставляють швидкою допомогою", - каже очільниця клініки.
Своєю чергою проректор з наукової роботи ІФНМУ, доцент кафедри інфекційних хвороб Тарас Кобрин зауважив, що за два тижні вилікувати тяжку пневмонію дуже складно. Її потрібно доліковувати ще тиждень-два.
"Але не всі люди можуть це робити в домашніх умовах через супутні патології. Тож щоб дещо розвантажити лікарні, ми будемо лікувати людей, які перехворіли на ковід і не потребують кисню, тут. У нас є чітка домовленість з містом, що нам доставлятимуть не заразних хворих", - пояснив медик.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!