Верховинці під Верховною радою з трембітами та музикою вимагають зберегти район
Мешканці Верховинщини, які виступають проти ліквідації Верховинського району приїхали до Києва на мирну акцію протесту. Люди хочуть відстояти на адміністративній мапі держави найвисокогірніший Верховинський район.
Нагадаємо, на Прикарпатті у рамках реформи залишаться лише 5 районів із 14. А саме, Івано-Франківський, Калуський, Надвірнянський, Коломийський та Косівський. Відтак, за таким розподілом Верховинщину мають приєднати до Косівського району.
Втім, такий розподіл мешканці району вважають неправильним, передає кореспондентка Бліц-Інфо. Адже при реформі не врахували погані дороги та специфіку гірської місцевості. Район знаходиться посеред двох перевалів і в разі снігопадів чи паводків відрізаний від світу.
"Підхід до розвитку гірських регіонів має бути спеціальний. Верховинський район - важкодоступний та оточений двома високими перевалами - Кривопільським ( 1013 м) та Буковецьким ( 835 м), що унеможливлює виїзд з району під час природніх катастроф, стихійних лих у будь-яку пору року, чи влітку (паводок) чи взимку (заметіль, ожеледиця). Нещодавно ми зіштовхнулися з проблемою доставки хворих на COVID-19 до опорної лікарні, так як дорогу засипало, розмило і виїзду не було. Аналогічна проблема, те що у зв’язку великою поширеністю захворюваності у області, наших пацієнтів перестали приймати у м.Косові, м.Коломия, м.Івано-Франківськ, а везли у м.Городенку за 110 км. від Верховини (а якщо пацієнт з дальніх присілків району, то це цілих 150-180 км.) Тому, для гірського регіону має бути спеціальний підхід у реформуванні, розвитку та підтримці, адже це зовсім протилежне від рівнинних регіонів. Всі люблять приїздити у гори і привозити своїх друзів/знайомих. Щоб було куди приїхати, до кого приїхати, відчути справжність Гуцульщини нам потрібні жителі, що не виїдуть, і які будуть впевнені у тому, що їхні батьки/діти/рідні та близькі у безпеці, і їм не загрожує застрягнути під перевалом чи по серед дороги до лікарні. Коже громадянин нашої держави заслуговує на рівну доступність до послуг, на безпеку і впевненість у безпеці своїх рідних і близьких", - каже голова Верховинської ради Іван Шкіндюк.
За його словами, з деяких сіл до Косова треба їхати 6-7 годин. Потрібно спочатку зробити дороги, а тоді вже проводити реформи.
"Закон говорить, що відстань від населених пунктів до адміністративного центру має бути не більше 60 км., а доїзд – до 60 хвилин. Як нам бути і жити, коли в разі ліквідації району і об’єднання з Косівським районом відстань для більшості жителів району становить від 60 до 100 км. через погані дорогі і які високо в горах взагалі відсутні, а доїзд до міста Косова від 2 до 5 годин У нас дисперсна (розкидана) форма поселення. Чому нас не чують!? чому хочуть знищити гуцульський субетнос!? Хто перед собою поставив таке руйнівне завдання!?", - кажуть верховинці.
До людей вийшли народні депутати, зокрема народна депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук. Свободівка запевнила, що спробує переконати депутатів залишити Верховинський район як окрему одиницю.
"Мені зранку зателефонував отець Іван Рибарук з Криворівні зі словами: «Сьогодні до Верховної Ради прийдуть люди. Ти пам’ятаєш, що народний депутат повинен служити своєму народові». Тому пропоную всім народним депутатам об’єднання Прикарпаття вислухати вимоги верховинців і разом направити в Профільний комітет звернення, щоб відстояти інтереси людей і знайти компроміс", - каже Савчук.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!