Як франківчанам захищатися від халатності медиків
Всі медики перед початком своєї кар’єри складають «клятву Гіппократа» і зобов’язуються добросовісно виконувати свої професійні обов’язки на благо людям. Але для когось це тільки формальність і медицина стає хорошим заробітком, а не сферою реалізації своїх умінь.
До редакції «Бліц-Інфо» звернулась франківчанка Галина, яка розповіла, що стала жертвою медика - шахрая. За словами дівчини, медик не тільки не дотримала лікарської таємниці, а й виявила у неї безліч різноманітних гінекологічних інфекцій, яких насправді не було.
«Я пройшла обстеження у одній приватній клініці міста, здала усі необхідні аналізи. Лікар без мого відома усі результати віддала матері, яка побачила, що у мене кілька гінекологічних болячок. В моїй сім’ї – це був привід для потужного скандалу. Щоб заспокоїти себе та матір, я зробила повторне обстеження у іншого гінеколога. Резудьтати показали, що я повністю здорова», - розповіла дівчина.
Коли дівчина з`явилась до лікаря із аналізами з іншої клініки, та розвела руками, мовляв, тут виникло непорозуміння. І лікар не знала, що матір не проінформована стосовно особистого життя доньки. В результаті суперечки, медик не визнала своєї провини та гроші витрачені на медогляд не повернула.
Але найцікавішим є те, що подібних пацієнток у цього медика надзвичайно багато. Також дівчина повідомила, що знає кількох дівчат, які після обстеження у цього лікаря могли ставити «хрест на собі», як жінки. Адже або розпочинати повномасштабне лікування у неї, або біда.
Кореспондент "Бліц-Інфо" вирішив з`ясувати в представників права як діяти у такій ситуації і що було незаконного в діях медика. З огляду на ситуацію юрист Наталія Челах стверджує, що лікар двічі вчинила злочин.
«В першому випадку йдеться про порушення лікарської таємниці. З метою захисту своїх порушених прав пацієнт може звернутися зі скаргою до приватної клініки, у якій працює лікар, що незаконно розголосив відомості про стан його здоров’я. Також вимагати притягнення лікаря до дисциплінарної відповідальності (оголошення догани, звільнення), та відшкодування моральної шкоди», - зазначила юрист Наталія.
Крім того, фахівець стверджує, якщо клініка відмовиться задовольнити вимоги пацієнта, останній може звернутися із позовом до суду. Щодо другого випадку, то тут мова йде про надання неякісної медичної послуги.
«В такій ситуації раджу звернутися до приватної клініки, яка зробила недостовірні аналізи, із заявою про відшкодування повної вартості неякісно зроблених аналізів. Також можна вимагати і відшкодування моральної шкоди. До заяви не забудьте додати копію обстежень, зроблених у іншій лабораторії, що доводять недостовірність обстежень проведених приватною клінікою. Якщо клініка відмовиться задовольнити вимоги пацієнта, останній може звернутися із скаргою до інспекції з питань захисту прав споживачів, обласного управління охорони здоров’я, а також пред’явити до суду позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди», - наголошує Наталія Челах.
Відтак, начальник відділу медицини катастроф мобілізаційної роботи у спеціальних питаннях Департаменту охорони здорв`я Івано-Франківської ОДА Марія Бойко зазначила, що із клінікою та лікарем розбиратиметься Міністерство охорони здоров’я. Та спочатку необхідно написати заяву на ім’я директора Департаменту і висвітлити усю ситуацію.
«Необхідно написати заяву в письмовому вигляді. У ній потрібно вказати всі обставини лікування та результати, а також вказати лікаря. І отримавши привід для розбирання, тоді ми можемо провести перевірку, результати якої ми повідомимо громадянці у відповіді. Якщо ж вона наполягатиме, ми інформуємо Міністерство охорони здоров’я і там вже будуть приймати запобіжні заходи стосовно клініки та лікаря», - пояснила Марія Бойко.