Як прикарпатські ОТГ працюють під час карантину


Громади коломийського району забезпечують засобами захисту своїх працівників, виділяють додатково кошти на медицину та піднімають проблему організації перевезень.

Як органи місцевого самоврядування ОТГ працюють під час карантину та які основні проблеми у цій кризовій ситуації обговорювала online команда Івано-Франківського регіонального офісу Програми U-LEAD з представниками громад Коломийського району.

Насамперед, як наголосив радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Максим Чопей, намагаємось окреслити ситуацію із кількістю підтверджених випадків COVID-19, механізми обліку мешканців, які вже повернулись і повертаються з-за кордону, забезпеченням засобами захисту. Також метою зустрічі був збір проблемних питань, які є спільними для багатьох ОТГ, та пошук шляхів мінімізації негативного впливу.

Печеніжинська та Коршівська громади з власних бюджетів виділили кошти для забезпечення засобами захисту лікарів та медичного персоналу на первинній ланці саме з мешканцями громад.

«Ми, як громада, забезпечили лікарів первинки, які працюють з нашими мешканцями усім необхідним. Виділили з резервного фонду бюджету Печеніжинської громади 30 тисяч гривень на боротьбу з коронавірусом. Закупили матеріали і наші ж люди зголосились допомогти з пошиттям захисних масок. Їх роздали комунальникам, медпрацівникам, соціальним працівникам і усім, хто не міг їх купити», - розповідає голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак.

Коршівська ОТГ також спрямувала кошти на допомогу Центральній районній лікарні.

«Ми зі свого бюджету виділили 30 тисяч гривень на допомогу Центральній районній лікарні, а також на первинний рівень медицини спрямували 25 тисяч гривень. Усе це, щоб забезпечити захистом медиків, які працюють з хворими. Поки у нас в громаді немає випадків захворювання на коронавірус», - говорить голова Коршівської ОТГ Ярослав Савчук.

Серед проблемних питань, які піднімали голови громад – транспорт для медиків та людей, які працюють в сфері забезпечення роботи критичної інфраструктури. Адже досить багато з них проживають саме на територіях громад і мають якимось чином добиратись на роботу. В умовах зупинки всіх міжміських та внутрішньообласних перевезень – це проблема, яка потребує координації.

У Матеївецькій ОТГ, як зазначив заступник голови громади Любомир Веселовський, також виділили кошти з резервного фонду на придбання засобів захисту, в тому числі для працівників комунальних підприємств, які займаються дезінфекцією доріг. Він же акцентував увагу на необхідності організації спеціальних маршрутів для мешканців громад, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!