Як штучний інтелект вплине на творчі професії та чи не призведе він до безробіття
Сергій Токарєв: Штучний інтелект доповнить людський, а не замінить його
Останнім часом технологія штучного інтелекту стала приводом для багатьох розмов і суперечок. Особливу увагу приділяють чат-боту ChatGPT, який з лютого 2023 року доступний для користувачів з України, крім тимчасово окупованої території. Але незважаючи на величезну активність навколо програми, й досі багато питань залишаються без відповідей. Як ця технологія вплине на майбутнє? Чи може ШІ замінити людину у певних професіях? Хто відповідатиме, якщо штучний інтелект завдасть будь-якої шкоди?
Чого варто очікувати та як далі розвиватиметься ця технологія, розповів ІТ-бізнесмен і співзасновник Roosh Сергій Токарєв. Він вже багато років займається просуванням в Україні технології штучного інтелекту та машинного навчання.
«Ніхто й не очікував настільки стрімкого розвитку ШІ. Це доволі потужний прорив для ІТ-галузі, який докорінно змінить багато сфер. Більш того, сьогодні ця технології знаходиться лише на початку свого шляху. Зараз вона здатна виконувати найпростіші завдання. Але з часом штучний інтелект розвиватиметься й покаже дійсно приголомшливі результати», – говорить бізнесмен.
Чи здатен Artificial Intelligence замінити людину
Дехто вважає, що штучний інтелект призведе до того, що більшість професій втратять свою актуальність. Тобто ця технологія замінить людину. Проте це не так, оскільки штучний інтелект скоріше за все доповнить людський. Його головна мета – спростити нашу роботу та виконувати монотонні побутові завдання.
«Сьогодні ми стикаємося з величезною кількістю даних, які потрібно впорядковувати та систематизувати. Це стосується не лише роботи, а й приватного життя. Ми сповільнюємося та не можемо ефективніше використовувати власний розум. Штучний інтелект допоможе нам у цьому. А от справжні професіонали матимуть дуже потужний інструмент», – говорить Сергій Токарєв.
Інвестор додає, що сьогодні потрібно розібратися з тим, як саме працює ШІ. Це нова технологія, яка ще не досліджена повністю. Проте якщо дізнатися про її особливості та навчитися керувати процесом, можна буде досягти високих результатів. Найбільше від Artificial Intelligence отримають ті фахівці, що будуть першими.
Що таке промпт і чому він важливий
Якщо спеціаліст вже знає, для якого процесу йому потрібен штучний інтелект, йому залишиться лише правильно сформувати запит – prompt. Це опис ідеї для створення потрібного контенту. Тобто це може бути малюнок, текст, музика, код тощо.
«Давайте розглянемо приклад з малюнком собаки. Якщо задати промпт «намалюй песика», ШІ згенерує відповідне зображення за секунди, але результат навряд когось влаштує. Справа в тому, що правильний промпт – це детальний опис того, що ми хочемо отримати. Тобто усі важливі характеристики малюнку, як-от порода, вік, шорстка або колір, штучний інтелект заповнить по-своєму. Аби отримати максимальний результат, усі ці параметри потрібно згадати у підказці. Більш того, варто вказувати стиль зображення. Або як саме малюнок має виглядати – нібито це малювала дитина чи професіонал? Всі деталі промпту для штучного інтелекту важливі», – запевняє Сергій Токарєв.
Але це не означає, що ШІ замінить всіх художників. Інвестор впевнений, що справжні професіонали та новатори залишаться, бо потрібні ті, хто буде керувати штучним інтелектом.
«Зверніть увагу на будь-яку студію, яка розробляє комп’ютерні ігри. Вона має величезний штат художників, більшість з яких займаються створенням скетчів. Головний обирає ті ідеї, що найбільше підходять за концепцією майбутньої гри. Але тепер мати такий штат недоцільно. Штучний інтелект буде так само створювати скетчі згідно з поставленим завданням, а головний художник обиратиме найкращі варіанти», – стверджує співзасновник та партнер інвестиційної групи Roosh.
Це іронічно, що раніше всі вважали Artificial Intelligence інструментом лише для тяжкої та монотонної роботи. Під час будь-яких обговорень ніхто й не замислювався над тим, що ШІ візьме на себе творчі завдання. Але зараз видно, що ця технологія пише тексти, малює, створює музику та кодить. Тому й не дивно, що у представників творчих професій додалося переживань.
Сьогодні вже всім зрозуміло, що штучний інтелект перейме на себе багато таких завдань. Він допомагатиме у створенні будь-якого контенту. Потрібно лише навчитися ним керувати.
Що ще може робити Artificial Intelligence
Сергій Токарєв наголошує, що ШІ є чудовим варіантом для пошуку інформації. Якщо раніше людина використовувала для цього пошукову систему браузера, то сьогодні його можна замінити чат-ботом ChatGPT.
«Мені відомо, що в Google штучний інтелект викликав справжнє занепокоєння, оскільки його відповіді не продиктовано рекламою. Наприклад, вам потрібна нова пральна машина. Що ви робите? Відкриваєте Google, пишете відповідний запит та отримуєте список інтернет-магазинів і доступних сайтів з оглядами. Але відповідь на ваш запит здебільшого продиктовано рекламою. З ChatGPT все інакше. Коли ви напишете правильний промпт щодо пральної машини, чат-бот проаналізує доступні моделі на ринку, звіриться з оглядами та відгуками покупців, порівняє вартість тощо. А потім ви отримаєте відповідь: «Ця пральна машина є найкращою». Звичайно, результат роботи ШІ не варто вважати цілковитою істинною, проте він буде найближчим до реальності», – говорить ІТ-бізнесмен.
Те саме стосується служби підтримки. Artificial Intelligence здатний швидко давати відповіді на питання щодо послуг чи продуктів. Більш того, він зможе озвучувати результат. Через кілька років буде неможливо зрозуміти, з ким ведеться розмова: з реальною людиною чи з тренованим штучним інтелектом.
На думку Сергія Токарєва, ця технологія певною мірою замінить навіть асистентів. Якщо правильно навчити програму, вона буде аналізувати електронну пошту та повідомлення, календар і список справ. Вона зможе виділяти важливе та ігнорувати все інше, аби у людини було більше вільного часу.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!