З початку року в пожежі на Прикарпатті загинуло 56 осіб
Щороку із настанням осінньо-зимового періоду збільшується ймовірність виникнення пожеж та загорань. Саме тому працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області постійно проводять масово-роз’яснювальну роботу серед населення щодо запобігання пожежам.
Станом на 13 грудня на Прикарпатті зареєстровано 1570 пожеж, внаслідок яких загинуло 56 осіб, з них – 2 дітей, ще 29 громадян було травмовано. Найбільше фактів загибелі людей у вогні мали місце у Коломийському, Рожнятівському районах та на території Івано-Франківської міської ради.
Працівниками Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області робиться усе можливе, щоб запобігти трагедіям. У тих населених пунктах, де ситуація із пожежами та загибеллю людей на них викликає особливе занепокоєння, проводяться комплексні відпрацювання. Під час цих заходів фахівці різних служб та відомств навідуються в оселі людей, нагадують їм правила пожежної безпеки, перевіряють протипожежний стан будинків та надають дієві рекомендації щодо усунення виявлених недоліків. Особлива увага при цьому звертається на соціально незахищених людей, одиноких і перестарілих громадян, багатодітні сім’ї.
Крім цього, до профілактичної роботи залучаються громадські організації, зацікавлені відомства, волонтери, журналісти. У навчальних закладах області проводяться Тижні безпеки життєдіяльності, організовуються виступи на батьківських зборах у школах та у трудових колективах на підприємствах, в установах і організаціях.
Але, як показує досвід, найбільш дієвим способом уникнення трагедій є елементарне дотримання громадянами правил пожежної безпеки. Для запобігання пожежам у житловому секторі слід чітко виконувати рекомендації фахівців. Найчастіше загоряння у будинках відбуваються через перекал печі, появи в кам'яній кладці печей тріщин, через застосування для розпалювання горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки жарин. У сильні морози печі нерідко топлять тривалий час, в результаті чого відбувається перегартовування окремих їх частин. Якщо підлога перед топкою дерев'яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50х70 см. Не зберігайте на горищі поблизу комина горючі матеріали, не використовуйте печі за наявності в них тріщин. Ні в якому разі не залишайте печі, що горять, без догляду та не доручайте наглядати за ними дітям. Перед початком опалювального сезону піч слід перевірити, а за необхідності – прочистити димар. Взагалі, такі профілактичні огляди потрібно здійснювати не менше двох разів на рік.
Чимало пожеж виникає на Прикарпатті і через несправність чи неправильну експлуатацію електроприладів. Щоб запобігти біді, варто пам’ятати:
- не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
- при експлуатації серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були правильно встановлені; обмежте доступ до них дітей;
- відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
- не залишайте без нагляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
- не перевантажуйте електричні мережі, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;
- не застосовуйте саморобних некаліброваних плавких вставок у запобіжниках електричного струму.
Не забувайте, що лише дотримання правил пожежної безпеки допоможе запобігти пожежам, врятувати людські життя та матеріальні цінності від зазіхань вогняної стихії!