За минулий рік в Україні вбили вісім журналістів
18 журналістів та працівників медіа загинули у 2014 році, найбільше вбивств сталось у Пакистані та Сирії, ідеться у доповіді Міжнародної федерації журналістів (МФЖ).
Ця кількість на 13 смертей більша порівняно з минулим роком, повідомляє 5 канал з посиланням на BBC-Україна.
Міжнародна федерація журналістів заявляє, що однією з причин загибелі журналістів у 2014 році стали "бездумні атаки" на медійників і працівників ЗМІ у конфліктних зонах в Україні та секторі Газа.
Раніше інша міжнародна організація, "Репортери без кордонів", внесла Україну до п'ятірки найбільш небезпечних для журналістів країн.
МФЖ другий рік поспіль називає Азіатсько-Тихоокеанський регіон найнебезпечнішим для роботи медійників. Тут цьогоріч загинуло 35 журналістів.
На Близькому Сході життя втратив 31 медійник, у Південній та Північній Америці - 26, у Африці - 17.
В Європі було зафіксовано дев'ять насильницьких смертей працівників ЗМІ: восьмеро журналістів загинули в Україні та один - у Росії.
Найбільш небезпечною країною для медійників називають Пакистан, де убили 14 журналістів. У Сирії позбавили життя 12 працівників ЗМІ, в Афганістані та Палестині - по дев'ять.
В Іраку та в Україні цього року загинула однакова кількість медійників - восьмеро. Зокрема у Києві в лютому під час подій Майдану загинув журналіст газети "Вести" В'ячеслав Веремій.
На Донбасі, де триває конфлікт, загинули семеро журналістів. Серед них - італієць Андреа Рокеллі та його перекладач Андрій Миронов, російські тележурналісти та фотограф, а також працівники ЗМІ з Донецька.
Федерація заявляє, що оприлюднені цифри є нагадуванням про серйозність безпекової кризи для ЗМІ. МФЖ також звертається до керівництва країн з проханням зробити пріоритетною безпеку журналістів.
Президент федерації Джим Бумела наголосив, що загрози, з якими стикаються медійники, направлені не лише на обмеження інформації, але використовуються як важелі для великих викупів і політичних поступок через насильство.
"Як результат, деякі медіаорганізації втомилися відправляти журналістів у воєнні зони та навіть використовувати матеріал, зібраний фрілансерами у цих зонах, через страх за їхню безпеку. Відсутність поліпшення у питаннях безпеки для медіа негативно вплине на висвітлення війни, яке буде обмеженим через відсутність незалежних свідків", - сказав пан Бумела.
Жорстоке публічне обезголовлення фрілансерів, яке здійснили бойовики "Ісламської держави", на думку МФЖ, має змінити ставлення влади країн щодо захисту журналістів.
У Латинській Америці, зокрема у Гондурасі та Мексиці, журналісти стикаються з насильством, коли пишуть про корупцію та наркотики.
"Рівень насильства щодо журналістів залишається неприйнятно високим у низці країн, де медійники ризикують своїм життям у повсякденній роботі", - сказав Бет Коста, генеральний секретар федерації.