Згадати, як це було: У Франківську презентували документальну книгу про Євромайдан
Сьогодні, в перший день весни в Івано-Франківську презентували книгу "Український Євромайдан. Прикарпатський вимір".
Два роки тривала робота над новою книгою присвяченою Революції гідності. І ось сьогодні в перший день весни, в ПНУ ім. В.Стефаника відбулася презентація книги про Євромайдан і роль у ньому прикарпатців, інформує кореспондент Бліц-Інфо.
За словами автора видання професора Миколи Кугутяка, на сьогодні в Україні є багато праць про Євромайдан, проте вони ілюстративного характеру. Тоді як їхнє видання є документальним.
"Зважаючи на те, що на сьогодні ми не маємо усіх документів про ті події, ця ідея має свій зміст. Він полягає у тому, що ми намагалися через доступні широкому загалу документи розглянути всі місця де були мітинги і розповісти про події, які відбувалися не тільки на столичному Майдані, а й на Франківському", - пояснює Микола Кугутяк.
Про зміст самої книги розповів упорядник видання Микола Вітенко.
"Загалом книга складається з декількох частин. Перша частина називається "На шляху до незалежності і свободи", де розповідається про передумови революції. Друга частина це "Літопис" де по днях розписано хронологію подій по Україні і на Прикарпатті. У цьому розділі можна порівняти коли, що і де відбувалося. Далі іде основна частина "Документи і матеріали" - де зібрані документи з відкритих джерел. Дуже важлива частина книги це біографії "Героїв Небесної Сотні". Завершує видання частина "Євромайдан очима істориків". В ній дається аналіз подій з точки зору історії. Також в кінці є "Післямова", що нам чекати завтра", - пояснив Вітенко.
Автор біографії одного з Героїв Небесної Сотні, доцент Михайло Москалюк розповів, що коли постало питання вибирати про кого писати, він навіть не роздумував.
" Я відразу вибрав постать Сергія Дідича, оскільки це мій земляк, вчилися в одній школі. Тим більше неодноразово були разом на Майдані у Франківську і Києві, тому мені близька ця постать. Під час написання зіштовхнувся з проблемою, що є дуже велика кількість написаних про нього матеріалів, а мені хотілося написати, щось особливе, не сказане. Сергій вразив мене тим, що він був з одного боку простою людиною і разом з тим зміг зорганізувати свою сотню", - ділиться Михайло Москалюк.
На початку презентації всі присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні.
В залі зібралися викладачі, студенти, учасники подій на Майдані. Батько Героя Небесної Сотні Романа Гурика Ігор Гурик подякував всі присутнім за те, що прийшли на цю презентацію. За словами батька, презентація цієї книги є дуже важливою, адже вона донесе до майбутніх поколінь правду про події цих кілької місяців і подвиг героїв.
" Я хочу звернутися до тієї молоді, яка зараз сидить в залі. Як казав пан Олександр, наша революція ще триває і вона має бути завершена, щоб не було в майбутньому такиж жертв, як на Майдані.Все у ваших руках і те, що ми зараз будемо будувати, це ваше майбутнє і майбутнє ваших дітей. Читаючи цю книгу ми маємо зрозуміти, що нам потрібно робити, щоб ці страшні події не повторилися", - звернувся до молоді Ігор Гурик.
Видання книги стало можливим завдяки фінансуванню обласної ради. Голова обласної ради Олександр Сич зауважив, що це є дуже фундаментальний проект і питань щодо важливості його фінансування не виникало.
"Цей проект є дуже аналітичний і охоплює події не тільки місцевого рівня, а й те, що відбувалося в Києві на Майдані. Про Майдан сьогодні не бракує книг, але власне книг із таким регіональним виміром як оця, ще не було. Нею будуть поповнені наші міські та районні бібліотеки, частину отримають автори і родичі загиблих. Також я розпорядився, щоб апарат облради надіслав цю книгу в найбільші, найповажніші і найавторитетніші бібліотеки України. Щоби про те, як Прикарпаття брало участь у Революції гідності знали всі", - розповів голова обласної ради.