Аналіз виконання завдань бойового чергування показав, що за перші півроку 2017-го чергові сили з протиповітряної оборони переводились в готовність № 1 понад тисячу разів.
Про це 21 липня, йшлося у Львові під час підбиття підсумків діяльності виду Збройних Сил України за перше півріччя 2017 навчального року, яке пройшло під керівництвом командувача Повітряних Сил генерал-полковника Сергія Дроздова.
Як зазначив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України, метою заходу є оцінка стану і готовності Повітряних Сил до виконання завдань за призначенням, враховуючи сучасні виклики та загрози. Під час конструктивного діалогу основний акцент робився на впровадження передового досвіду в практику діяльності військ та уточнення завдання на наступне півріччя.
Із позитивної динаміки, що була відмічена під час підбиття підсумків — наявність бойового досвіду у значної кількості військовослужбовців, активізація заходів бойової підготовки, у тому числі у взаємодії з силами та засобами інших видів Збройних Сил України, поступове оновлення озброєння та військової техніки та підтримка діяльності військ цивільним населенням.
Одним з найрезультативніших заходів з бойової підготовки було визнано льотно-методичний збір на аеродромі Луцьк. Під час заходу було підготовлено до ведення бойових дій по наземним цілям близько трьох десятків екіпажів бомбардувальної та винищувальної авіації, а також вертольотів.
Начальник штабу — перший заступник командувача Повітряних Сил генерал-майор В’ячеслав Шамко провів аналіз виконання завдань бойового чергування за перше півріччя 2017 року. Так, за одну добу, в середньому черговими силами виявляється та проводиться до 1300 повітряних цілей. Порушень порядку використання повітряного простору України за перше півріччя виявлено майже 13 тисяч, з них абсолютна більшість — 99,65% в повітряному просторі над територією тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.
Серед кращих частин авіації за результатами півріччя командуванням Повітряних Сил відмічені бригади тактичної авіації Івано-Франківська та Миргорода. Серед частин протиповітряної оборони першими стали дві зенітні ракетні частини, що представляють повітряні командування «Південь» та «Схід».