Сьогодні, 14 вересня на території "Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу" відбулось освячення та урочисте відправлення в зону АТО бронетранспортера БТР-60. Саме тут протягом останнього місяця інженери заводу дали нове життя цій військовій машині.
На імпровізовані збори вийшли всі працівники заводу, керівництво та представники влади. Голова Івано-Франківської облради Василь Скрипничук згадав поіменно всіх, хто фінансово долучився до відновлення військової техніки та відзначив грамотами і преміями майстрів заводу. Як розповів Василь Скрипничук, про БТР, який потребує капітального ремонту йому повідомив активіст Михайло Бойчук.
«Ремонту машина потребувала масштабного, але водночас вона може бути корисною на війні. Шукали довго хто це може зробити, думали - може власними силами вийде. Та все таки вирішили знайти толкових майстрів, бо без них зробити це було б неможливо. Так через наших працівників вийшли на локомотиворемонтний завод, які сказали, що можуть спробувати її відновити. Так воно і вийшло. Довго йшла робота. Завод, за моїми підрахунками, витратив на це декілька десятків тисяч гривень – матеріали, метал, робота. Але зроблено і буде передано буквально на днях мною особисто бійцям окремої штурмової роти 93 бригади «Карпатська січ», - зауважив Скприпничук.
На запитання скільки загалом коштував ремонт та як долучилась обласна влада Василь Скрипничук, зауважив, що скидались всі потроху - і представники облради, і меценати.
«Якщо я скажу, що на ремонт пішло 75 тисяч, то можливо це не ще всі гроші. Ще треба заправку і довести до зони АТО. Бо ця машина не поїде своїм ходом у зону АТО, бо це забагато кілометрів. Треба спеціальну техніку. Заправка власне піде за гроші, які облрада виділяла на потреби управління надзвичайних ситуацій ОДА», - повідомив очільник облради.
Керівник «Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу" Ярослав Ленів розповів, що військова машина потрапила у їхні руки неробочою. Тож на її відновлення пішов місяць.
«Були залучені різні майстри. Хлопці робили й у не робочий час та свої вихідні. Відновили роботу двигунів, замінили електропроводку, зарядку акумуляторів. Силові проводи дали захищені від радіоперешкод, відновили роботу гідравлічної системи, зробили захист від кумулятивно-осколкових снарядів, зробили таку невеличку башточку з поворотним кругом, де на передовій встановлять кулемет. Думаю,ми добре відновили цю машину і вона буде корисною бійцям на передовій», - резюмував Ярослав Ленів.
За його словами, вони вперше самостійно відновили військову техніку, адже раніше виготовляли тільки певні деталі для Львівського бронетанкового.
Окрім бронетранспортера, на передову поїде ще одна автівка – подарунок від мешканців села Побережжя, що на Тисмениччині. Як повідомила головиха села Леся Іванків, ідея відновлення цієї автівки для потреб воїнів належала громаді.
«Ми цей «УАЗік» притягнули в село ще наприкінці минулого року. Дівчата ходили меланкували і всі зібрані кошти пішли на ремонт. Фактично, цим всім займалась молодь. На СТО, що є в селі його повністю розібрали, відновили всі деталі і знову зібрали. Оскільки грошей не вистачало, то долучилась і громада, і сільська рада. Ми вже хотіли, аби все було зроблено по-людськи», - зауважила Іванків.