Депутати облради подивились, як "живуть" навчальні заклади Коломийщини

news-image: Депутати облради подивились, як "живуть" навчальні заклади Коломийщини
Сьогодні, 19 жовтня на Коломийщині відбувається 24-та виїзна сесії обласної ради.

Перед початком розгляду порядку денного депутати навідались до Державного професійно-технічного навчального закладу "Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій", відвідали Нижньовербізьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та Печеніжинську спеціальну школу-інтернат, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Як розповів голова Нижньовербізької ОТГ Ярослав М’якущак, в складі їхньої громади три школи та три садочки.

За словами директора Лариси Стефурак, у школі вчиться понад триста учнів.

«Ми у жорсткій конкуренції з Коломиєю, бо вона знаходиться за півтора кілометра, тож батьки відправляють дітей до міста», - каже директорка.

Наразі є нагальна потреба зробити дах та фасад, також є потреба у спортзалі. Школа була довгобудом, будували її більше 20 років, а запустили у 2005 році.

У Печеніжинській спецшколі головний акцент ставлять на соціалізацію дітей. Традиційні предмети вчать максимум до 7 класу, адже у школі вчиться діти з обмеженими інтелектуальними можливостями. Тут  вчать не тільки традиційні предмети, а й чотирьох професійних спеціальностей. Зокрема, килимарства, столярство, будівельної справи. Також дітей навчають швейної справи, починаючи від хустинки і завершуючи випускною сукнею для дівчат. Хлопці можуть пошити штани та жилетку – це одразу є їхнім екзаменаційним завданням.

Також тут функціонує майстерня взуттєвої справи – на уроках учні ремонтують своє  взуття та інших учнів. Таким чином діти отримують фах, яким у майбутньому можуть заробляти на життя. Загалом тут навчаються 98 учнів.

Голова обласної ради Олександр Сич поділився з журналістами враженнями від побаченого.

«Щодо Отинійського ліцею, то зразу видно на якому високому професійному рівні організовано навчання. Цей заклад є одним із кращих в Україні. Цінним є перебування на території Нижньовербізької школи. З одного боку ми побачили, як проводиться концепція Нової української школи: який клас, як дітки сидять, які меблі. Вже видно, що все не так тоталізовано, дисципліновано, як це було у радянські часи. Діти більш вільно себе почувають, сидять не рядочком, а окремими групками. Одночасно ми побачили нашу реальну українську школу – велике приміщення, збудоване за дуже навороченим проектом. Ще не пройшло 15 років, а фасад та дах вже не у дуже доброму стані. Крім хороших моментів є те, на що потрібно звертати увагу», - зауважує Сич.

За словами очільника прикарпатського корпусу, директор школи та голова ОТГ просили в депутатів допомоги, це при тому, що сама громада докладає зусиль.

«В Печеніжинській школі-інтернаті видно, як дітей готують до життя, адже це діти з інтелектуальними вадами. Їх вчать не стільки читати та писати, а вчать давати собі раду у житті – як зашити одяг, як ремонтувати взуття, як змайструвати щось з дерева, зробити лавочку, виткати килимок. Це реальна підготовка до життя тих дітей, які, на жаль, зазнали кривди від природи, від суспільства», - підкреслив голова облради.

Олександр Сич зазначив, що Печеніжинська спеціалізована школа-інтернат - один з кращих закладів в області. Відтак у концепції реформування, цей заклад буде реформуватись в останню чергу.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.10.2018 12:50