Сьогодні, 12 жовтня в Івано-Франківську стартувала VIIІ Всеукраїнська наукова конференція “Економічний націоналізм”.
Цього року на конференцію приїхали науковці з 13 міст України, а також з міста Мінськ (Білорусь) та міста Бжозув (Польща), інформує кореспондентка Бліц-Інфо. Слід зазначити, це вже восьма конференція з 2006 року. За всі роки у конференції взяли участь 429 учасників. При тому, це представники майже з усіх областей України, включно з тепер анексованим Кримом. Виняток - Рівненська та Кропивницька область. Треба наголосити, що участь також брали представники з семи країн світу - Японії, Білорусі, Польщі.
Як зауважив організатор заходу, науковець, голова облради Олександр Сич, таку тему для цьогорічної конференції обрали не просто так, адже економічна політика є одним з найактуальніших питань у державі.
"Зрозуміло настільки сьогодні важлива тема економіки. Економічний націоналізм - це категорія наукова, а не політична. Економічним націоналізмом називають політику держав, які спрямовують свої дії на захист національної економіки, щоб вона працювала в національних інтересах, а не інтересах транснаціональних компаній чи приватних. Зрозуміло, що в українських умовах, коли економіка працює в інтересах олігархічних груп, коли нас розглядають, як сировинний придаток, питання економічного націоналізму вкрай важливе",- переконаний Сич.
Олександр Сич підкреслює, що конференція є хорошим майданчиком для науковців, адже в сучасній ситуації університети не можуть оплатити їм участь в таких конференціях. Тож ВО "Свобода" та він особисто повністю фінансують проведення конференції, проживання та харчування учасників.
"Наука вимагає брати участь у конференціях, друкуватися, але все впирається в бюджет. Тож ми намагаємося такою конференцією долучити науковців до модернізації ідеологічних основ українського націоналізму. Наші збірники з конференції можуть використовувати всі політичні сили, які зацікавлені в розбудові держави",- підсумував свободівець.
За словами докторки економічних наук, професорка з Києва Валентина Попова, в Україні тема економічного націоналізму майже не досліджена.
"Тема моєї доповіді - Україна: від економічного колоніалізму, до економічного націоналізму. Я у своїй роботі дослідила досвід Фінляндії, Туреччини й Австралії, адже вони мають багато спільного з Україною. Зокрема, концепція запровадження економічного націоналізму в Туреччині і Фінляндії співпали на початку 20 століття. Вони пройшли такий же шлях, як і Україна: від колоніалізму до економічного націоналізму. Але вони у стадії економічного колоніалізму перебували сто років тому, а ми, на жаль, перебуваємо зараз", - каже професорка.
Важливо, що на конференцію приїхали науковці з інших держав. Зокрема з доповіддю виступить магістр міжнародних відносин, редактор польсько-українського порталу "polukr.net" Даріуш Матерняк.
"Я буду сьогодні говорити про дві дуже важливі сфери економічного націоналізму: оборонну промисловість та енергетику. На мою думку це важливо, адже в умовах економічної лібералізації, ці дві сфери треба тримати під пильним наглядом кожній державі. А Україні, яка вже п'ятий рік перебуває в умовах війни з Росією, тим більше", - переконаний Матерняк.
Натомість голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок, який завітав на захід у якості гостя, підкреслив важливість таких конференцій.
"Адже саме науковці у спільній дискусії можуть напрацювати шляхи розвитку країни. Бо виграти вибори - це не означає знати, як діяти далі. Часто бачимо, що люди приходять на посаду без плану дій, лише на популістичних гаслах. Як наслідок - маємо нерозуміння влади куди рухати країну. Тож такі конференції потрібні, аби науковці могли напрацювати теоретичні процеси для практичних шляхів розвитку України", - впевнений Тягнибок.
Варто зауважити, що збірка з матеріалами конференції вже видана. Також сьогодні відбудеться презентація книжки Миколи Лазаровича «Душу й тіло ми положим за нашу свободу»: Україна в боротьбі проти збройної аґресії Російської Федерації".
Читайте Бліц-Інфо в Facebook, Telegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!