Сьогодні, 15 червня влада Франківська провели робочу нараду на КП "Полігон-ТПВ", де розповіли про підвищення рівня безпеки на підприємстві.
За словами директора полігону Юрія Мороза, для запобігання загорання на сміттєзвалищі було прийнято ряд заходів. Перш за все, посилили цілодобове чергування з двох до чотирьох працівників. Також тут цілодобово знаходиться пожежна машина та два рятувальника, інформує кореспондент Бліц-Інфо.
«Ми по периметру розкидали залізний фільтратопровід. В місцях де можливе загоряння розкинули пожежні рукава. У сонячну погоду також поливаємо полігон для того, щоб зволожити відходи. Це не тільки запобігає загорянню, а й дає можливість швидше перегнивати сміттю», - розповідає Юрій Мороз.
Окрім того, для керівництва полігону у вихідні і святкові дні ввели обов’язкове чергування. А все для того, щоб максимально оперативно реагувати на можливі надзвичайні ситуації. Цього року загорянь на полігоні не було. Мороз пригадує, що минулого року був випадок перед Великоднем.
Площа полігону – 13 га. Ліва сторона вже рекультивована. А права – це так звана друга черга, де зараз проводиться захоронення. На сьогоднішній день на сміттєзвалищі захоронено приблизно 2 мільйони тонн твердих побутових відходів.
Вдень на полігон вивозять 200-220 тонн сміття. Тож наразі він вже заповнений на 75%. Якщо й надалі сміттєзвалище заповнюватиметься такими темпами як і зараз то його потужності вистачить тільки до 2026 року.
Тож чиновники роздумують про будівництво сортувальної лінії, на якій працюватиме 45 осіб.
За словами міського голови Руслана Марцінківа, встановити та запустити лінію планують вже до кінця цього року. Відповідні запити на виділення екологічних коштів вже направили в обласну раду, тож наразі слово за депутатами. Для встановлення сортувальної лінії, дробівок та пресів необхідно близько 16 мільйонів гривень.
«У нас є можливість на цементно-шиферному заводі спалювати відходи. Тож це важливий крок для міста. Особливість цього полігону також є велика кількість негабаритного сміття,це меблі, гілляки. Тому тут також встановлять дробівку» - розповідає Марцінків.
Міський голова додає, що також ведуться переговори з інвестором щодо біогазової установки. Адже на сміттєзвалищі накопичується біогаз який можна використовувати в побутових справах. Зараз вже є декілька пропозицій щоб прокласти трубу та подати його до котельні на Федьковича.
Про доцільність встановлення сортувальної лінії говорить і керівник полігону. Юрій Мороз розповідає, що можна відсортувати вторинної сировини близько 15%, а це приблизно 30 тонн в день.
«А ще це робочі місця та економіка. Що стосується збуту відсортованого сміття то купців дуже багато. Навіть у Франківську є підприємства які готові приймати вторинну сировину по досить хороших цінах», - акцентує директор смітєєзвалища.
Для збереження довкілля в Івано-Франківську також планують встановити контейнери для сортування сміття. Наразі навіть підписано меморандум із «Віза-Вторм».
«Чим менше привозитимуть сміття на полігон - тим краще», - підсумовує мер.
До теми: В мерії побоюються "теракту" на франківському сміттєзвалищі
На франківському сміттєзвалищі будуть цілодобово чергувати пожежні