Нардепка з Франківська пропонує зменшити заставу на виборах

news-image: Нардепка з Франківська пропонує зменшити заставу на виборах
Народна депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук ініціювала від ВО "Свобода" зміни до ст.225 Виборчого кодексу України та зареєструвала законопроєкт 2769.

Його співавторами стали ще 20 народних депутатів з різних фракцій: Батьківщина, Голос, ЄС, групи «Довіра» та представників СН. Про це Оксана Савчук повідомила на своїй сторінці у мережі Facebook.

Зміни передбачають встановити розмір грошової застави у сумі 4 мінімальні заробітні плати за кожних 90 тисяч виборців.

"У разі прийняття запропонованих змін розмір грошової застави стане доступнішим для ідеологічних партій і кандидатів. Таким чином це дозволить балотуватися та перемогти на виборах людям, які справді готові змінювати міста та області", - зауважує нардепка.

Як відомо, з 1 січня 2020 року набрав чинності новий виборчий кодекс. Відповідно до нього скасовується грошова застава для кандидатів у місцеві ради та на посади сільських, селищних та міських голів, з кількістю виборців до 90 тисяч виборців. Проте аж у 10 разів збільшується розмір грошової застави для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних і міських з кількістю виборців більше 90 тисяч). А це означає, що взяти участь у виборах зможуть лише ті, хто володіє великим капіталом та грошима.

Наприклад, розмір застави для кандидатів на посаду міського голови м. Києва становить 4 005 807 грн, що перевищує навіть розмір грошової застави для кандидатів на посаду Президента України та у 375 разів ‒ середньомісячну заробітну плату. А розмір застави партії до Івано-Франківської обласної ради складе майже 2 млн грн (1,96 млн грн).

До теми: Застава на місцевих виборах зросла майже в 40 разів

Скільки прикарпатським політикам коштуватиме участь у виборах?

Михайло Королик: Новий виборчий кодекс створює ще більшу монополію у політиці

Читайте нас у FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 17.01.2020 14:29
загрузка...