Сьогодні, 29 червня в селі Пасічна, що на Надвірнянщині стартували дванадцяті щорічні гірські перегони Gorgany Race 2018. Близько 700 бігунів та велосипедистів приїхали у Карпати, щоб спробувати свої сили.
Учасники змагаються у чотирьох категоріях: півспринт (40 км), спринт (80 км), трек (110 км) та вело(150 км вело+30 км пішки).
Як розповідає кореспондентці Бліц-Інфо голова оргкомітету Gorgany Race Станіслав Провальний, команди наперед маршруту не знають, лише - місце старту. Карти місцевості з позначеними контрольними пунктами вони отримали лише сьогодні о 7-й ранку. Відтак, за дві години до старту мають розробити свій маршрут та придумати стратегію забігу. У дорогу беруть лише найнеобхідніше.
"Завдання команд - знайти якомога більше контрольних точок та повернутися на фініш до закінчення контрольного часу. Переможцями стають ті, хто найшвидше фінішував, сфотографувавшись біля найбільшої кількості КП. Перед стартом команди отримали пов’язку з унікальним логотипом перегонів. Дизайн цієї пов’язки кожного року інший і зберігається в секреті до останнього, адже фото у цих пов’язках і є підставою для зарахування", - пояснює голова оргкомітету.
Випробувати свою силу волі в Горгани з'їхались учасники з усієї країни. Вчитель з Тернополя Олександр Гром'як вп'яте бере участь у цих змаганнях. Разом із напарником поставив собі високу планку - пройти велодистанцію (150 км + 30 пішки).
"Звичайно, за результатами змагань хочемо потрапити, як мінімум, у трійку кращих. Але побачимо, як вийде. Особливо не готувались, бо для нас велосипед, біг - це спосіб життя. Хоч ми й не спортсмени, а так - любителі" - каже тернополянин.
Прокурор спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук приїхав на змагання з Києва. Чоловік каже, що теж особливо не готувався, бо бракує часу. Втім, регулярно бігає, тож розраховує, що це допоможе йому подолати дистанцію "трек" на 110 кілометрів. Грищук приїхав у гори з дружиною та маленькими донечками, втім бігтиме у команді з друзями. Сім'я чекатиме його на фініші.
"Моїй старшій лише 4,5 рочки, а молодшій - 3, тож такі змагання ще не для них. Але хотів би, аби вони брали приклад і в майбутньому теж вели активний спосіб життя, підтримували татове хобі й ходили в гори. А взагалі, я беру участь у цих перегонах втретє, з перервами у кілька років. Тож кожен раз виходить не схожий на інші", - каже Максим Грищук.
Голова Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Тарас Шпук теж не вперше бере участь у таких перегонах. Каже, що цьогоріч зібрались дуже сильні команди, тож боротьба буде гарячою. Пробігти дистанцію планує без зупинок, аби за добу встигнутись відмітитись на всіх контрольних пунктах.
На випадок надзвичайних ситуацій спортсменам допомагають рятувальники та франківська "Муніципальна варта". Її очільник Богдан Кухарук каже, що до війни й сам брав участь у таких змаганнях. Тепер же приходить на допомогу травмованим.
"Ми ставимо пости на найдальших пунктах, де технічні етапи. Бо зі старту дуже далеко рятувальникам їхати, щоб потрапити на ті точки. Найчастіше, про допомогу просять вночі, коли сил уже бракує, або у випадку травми. Бувало, що віз у машині й по 16 учасників, бо йти далі вони не хотіли", - пояснює Кухарук.
А завершаться пригодницькі перегони для більшості учасників у суботу, 30 липня.