Під час громадського обговорення змін до Генплану Івано-Франківська ледь не дійшло до бійки
Сьогодні більше двох сотень франківців прийшли у актовий зал 23 школи, щоб захистити свої права на вільне від незаконної забудови місто і озеро зокрема.
На громадських слуханнях були мешканці Івано-Франківська різного віку - від тих хто тільки навчився ходити, до людей дуже поважного віку. Всі вони прийшли висловити своє невдоволення будівельним свавіллям та обговорити зміни до генплану міста, повідомляє кореспондент "Бліц-Інфо".
Під час обговорення Володимир Гайдар представляв оновлений проект Генплану, проте активісти зауважили, що у цьому документі озерце? яке зникло через незаконну забудову є, а в реальності його уже немає і попросили пояснити таке «диво».
Головний архітектор міста розповів, що оновлений проект Генплану розробляла львівська проектна організація на замовлення міста, тому він не зовсім відповідає теперішній дійсності. Тоді люди почали обурюватися і питати хто є цим «містом», якщо їх ніхто не питав. Ситуація стала дуже напруженою, усі старалися перекричати одне одного і здавалося, що усе завершиться бійкою. Проте вдосталь насварившись усі сторони трохи заспокоїлись і продовжили розглядати пропозиції змін до плану.
Та спокій тривав недовго, невдоволення присутніх викликали представлені зміни щодо так званого «п’яного базару», на місці якого планується будівництво торгових центрів. Зокрема представник від підприємців, який був присутній на обговорення нагадав, що всі підприємці ходили на мітинг під міську раду з вимогою зробити на місці базару зелену зону. Проте Володимир Гайдар пояснив людям причину таких переживань, а полягає вона у тому, що якщо запроектувати на цьому місці рекреаційну зелену зону, то хто його знає через скільки років там з’явиться парк чи сквер, а базарники і далі будуть продовжувати торгувати до його появи.
Негативні емоції вирували у залі після представленої пропозиції, зробити зелену зону на місці садового товариства ”Бистриця Надвірнянська”. Люди почали кричати, що легше всього забрати в людей їх приватну власність, а вільні землі, які належать місту віддати під забудову тим у кого є гроші.
Громадський активіст Сергій Чирва звертаючись до головного архітектора, сказав, що люди з садового товариства ніколи не віддадуть ці землі. Вони будуть за них судитися, протестувати навіть самоспалюватися, адже та бабуся, яка працювала на своїй дачній ділянці 40 років, нізащо не віддасть її просто так, в той час коли влада «роздерибанює» комунальні землі біля озера.
А активісти «Поступового гурту франківців» підготували спільну заяву мешканців міста до міської ради, проти зміни цільового призначення зеленої зони загального користування поруч міського озера. У зверненні зазначається, що громадськість міста має альтернативний проект облаштування паркової зони відпочинку загального користування – Громадського Еко-парку.
Володимир Гайдар порекомендував активістам подати цю заяву з підписами мешканців міста у міську раду, де її розглянуть на сесії.