Сьогодні «Поступовий гурт франківців» зорганізував круглий стіл, щоб обговорити проблеми соціально-правового захисту працівників правоохоронних органів
Метою заходу було обговорення стану правового забезпечення діяльності правоохоронних органів, проблеми грошового утримання, житлового забезпечення, а також з’ясувати шляхи соціальної адаптації звільнених працівників.
«За даними досліджень міліції довіряє лише 3-4 відсотки населення, на мою думку це крах. 20 років тому, американський поліцейський при виході на пенсію отримував близько 500 тис. доларів. І навіть зараз він знає за що працює і ризикує життям, а порівняйте з нашим міліціонером, який при виході на пенсію залишається без будь-якого соціального захисту",- запевнив завідувач кафедри кримінального права Прикарпатського національного університету ім.. В. Стефаника Павло Фріс.
Також за його словами виникає питання стосовно закону про зброю. За останній рік кількість нелегальної зброї збільшилась на 800 тис. і становить 4млн одиниць, тоді як легальної 2,5 млн. Як працівникам правоохоронних органів себе захистити від помсти злочинців.
Як зазначила кандидат юридичних наук Юлія Кернякевич-Танасійчук, соціальний захист міліції залежить чи є кошти у бюджетних установах. А рівень фінансування оплати праці працівників прокуратури, залежить від рішення вищого керівництва. Матеріальне забезпечення є одним з важливих засобів соціальної адаптації, як тих працівників, які ідуть на пенсію, так і тих які тільки вступають на роботу.
Про проблеми правоохоронних органів зсередини розповіли головний прокурор області Ігор Настасяк, Василь Івасик консультант начальника СБУ, начальник міськвідділу міліції Ростислав Прокопчук, та Сергій Репецький заступник начальника Пенітенціарної служби.
Ігор Настасяк розкрив проблеми які є на сьогоднішній день у працівників прокуратури.
«Щодо квартирного забезпечення черга є , а квартир немає. Те саме з матеріальним забезпеченням, тривалий час ми живемо за принципом: «якось проживеш»» - зазначив прокурор.
Також відповів на питання про швидкий вихід на пенсію правоохоронців.
«Я своє в тюрмі відсидів, на цвинтарі повідкопував і у морзі відлежав, правоохоронці мене зрозуміють», заявив Настасяк.
Прокурор зазначив, що якщо хтось думає, що легко розмовляти з мамою закатованої дитини, чи стримувати людей від самосуду і що це не відображається на психіці і самопочутті правоохоронця, то це не так.
Також Настасяк поділився своїми переконаннями стосовно закону про зброю.
«Якщо держава не може мене захистити вона має дати мені право захищатися самому. Я повинен бути впевненим, що можу захистити свою сім’ю», - зазначив прокурор.
Ігор Настасяк впевнений , що чим краще буде забезпечення у правоохоронців, тим кращі люди будуть туди іти. Також він вважає, що правоохоронна система залежить від бюджету, адже якщо люди будуть мати роботу, то у них не буде часу займатися дурницями.
Як зазначив прокурор нажаль про роботу правоохоронних органів наші люди знають тільки з фільмів, де вона показана не з кращого боку. Тільки коли люди стикаються десь з їх роботою, у них змінюється думка на краще. Так за його словами було у Рожневі.
За словами Ростислава Прокопчука проблеми є і у міліції. Недоукомплектація міського відділу міліції 40 відсотків, оскільки дільничні інспектори через малу зарплату працюють не більше 3 років.
Загальною проблемою як визнали представники правоохоронних органів є швидкий вихід на пенсію, низький рівень зарплати та соціального забезпечення і поганий імідж правоохоронних оганів серед населення. Тому в майбутньому є над чим працювати і їм і владі.