У Франківську відкрили анотаційну дошку краєзнавцю, громадському діячу, управлінцю Мирону Мицану
Сьогодні, 7 квітня, в рамках програми «Івано-Фрнаківськ- місто героїв» урочисто відкрили анотаційну дошку краєзнавцю, громадському діячу і водночас управлінцю почесному громадянину міста Мирону Мицану.
Пам’ятний знак встановили за адресою вулиця Драгоманова 3, а саме у будинку де багато років жив відомий краєзнавець, інформує Бліц-Інфо. Там досі проживає його дружина. Варто зазначити, що саме сьогодні Мирону Мицану мали б виповнитись 60 років. До цієї дати чоловік не дожив три з половиною роки.
Дружина Мицана Катерина пригадує як вона з чоловіком приїхали до Івано-Франківська зі Львова молодими і не планували тут залишатись. Тож мріяли через деяких час знову повернутись до Львова.
«Та життя склалось по-іншому. Мирон буде полюбив Івано-Франківськ і дуже хотів зробити щось важливе для міста. Не мені судити, чи йому це вдалось, то можу точно сказати, що він залишив добру згадку про себе», - зауважує Катерина Мицан.
Донька відомого іванофранківця Марія каже, що до відкриття такої анотаційної дошки відноситься двояко.
«По-перше, мені завжди здавалось, що треба скромними, а така дошка на фасаді будинку напевне вже не дуже скромно. А з іншого боку мені дуже приємно, що іванофранківці пам’ятають мого батька. Окрім того тато любив бути навиду, напоказ, то напевне йому б теж було це приємно», - зізнається Марія.
Ініціатор програми «Івано-Франківськ – місто героїв» екс-нардеп Руслан Марцинків зазначає, що Мирон Мицан був видатною людиною і до кінця життя намагався зробити щось для міста. Тож як ніхто інший заслуговує вшанування.
Довідково: Мирон Мицан народився 07 квітня 1955 року у місті Надвірна. За освітою інженер, закінчив Львівський політехнічний інститут, (1977) та Московський патентний інститут (1986).
В Івано-Франківську працював на ВО «Карпатпресмаш»: інженером, заступником начальника фінансового та конструкторського бюро, працював в управлінні економіки ОДА, а згодом (1998-2002) заступником міського голови.
Один з ініціаторів створення першої в Україні стратегії економічного розвитку міста та області, складовою якої, окрім традиційних галузей, визначив туризм і культуру. Брав активну участь у суспільно-політичному житті міста, сприяв відновленню діяльності товариств «Просвіта», «Української мови», був керівником первинних осередків та членом обласних управлінь, заступником голови правління «Туристсько-краєзнавчої спілки», членом обласної Акредитаційної комісії з питань видачі дозволів на туристичний супровід та членом комісії обласного конкурсу проектів з розвитку туризму.
Мирон Мицан завжди цікавився і вболівав за стан, збереження та використання в майбутньому культурологічного середовища міста і краю. Автор низки цікавих та актуальних публікацій, зокрема книги «Станиславівські вежі». Лауреат міської премії ім. І.Франка 2008 року. Відомий краєзнавець та історик, виховав не одне покоління гідів-екскурсоводів. Відзначений відзнакою Міністерства культури і туризму України «За духовний внесок за створення духовних цінностей».
На різних посадах, протягом усього свого життя, Мирон Мицан був справжнім українським інтелігентом, відзначався особливою людяністю та добротою.