В Івано-Франківському міському суді розпочали засідання щодо обрання запобіжного заходу для начальника патрульної поліції Дмитра Міхальця.
Слід зауважити, у залі суду сьогодні справжній аншлаг - підтримати Міхальця прийшли громадські активісти, депутати міськради, учасники АТО та підлеглі - патрульні.
Як відомо, прокуратура клопоче про обрання запобіжного заходу у вигляді застави у 80 мінімальних зарплат. На початку засідання адвокат Міхальця подав усне клопотання про готовність нардепа Шевченка взяти підозрюваного на поруки, інформує кореспондент Бліц-Інфо з зали судового засідання.
Натомість суддя попросив, щоб прокурор детально пояснив свою клопотання, адже справа має великий суспільний резонанс і в залі присутні багато людей. Прокурор заявив, що керівництво департаменту патрульної поліції затягує розслідування, відправляючи його у відрядження. І передбачає, що й надалі керівництво зможе перешкоджати слідству різними відрядженнями.
Також вважає, що взяття на поруки підозрюваного несе такі ж ризики. На думку прокурора, максимальний розмір застави з обґрунтованим та підйомним для Міхальця, враховуючи розмір зарплатні.
Натомість адвокат заявив, що аргументи прокурора не мають під собою підстав. Щодо відряджень, то Міхалець у погонах, тож повинен підкорятися наказам керівництва. Окрім того, у його підзахисного немає планів покидати країну. І про це свідчить те, що в Міхальця є дійсна американська віза, але він нікуди досі не втік.
Також адвокат наголосив, що зарплата Міхальця за півроку не дотягує й до третини заявленої суми. До того ж, у його сім'ї немає іншого доходу окрім зарплати, адже дружина чекає дитину.
Адвокат клопоче про взяття його підзахистного на поруки народним депутатом Шевченком. Міхалець зауважив, що працює в патрульній поліції з самого початку, знімає тут квартиру, має вагітну дружину, тож вважає заявлений розмір застави непідйомним.
Заслухавши всі доводи та клопотання сторін, суддя пішов до нарадчої кімнати.
Як відомо, головному копу Івано-Франківська Дмитру Міхальцю інкримінують "умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які виходять за межі наданих прав чи повноважень, що завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян та супроводжувалися насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями (ч. 2 ст. 365 КК України)". Санкція статті передбачає від 3 до 8 років позбавлення волі.
Нагадаємо, детальні про конфлікт між Дмитром Міхальцем та Іваном Чайковським кореспондент Бліц-Інфо писав у матеріалі "Старе ДАІ проти нової поліції? Кілька цікавих фактів у конфлікті Міхальця та Чайковського".
До теми: В міському суді визначають запобіжний захід для головного копа Франківська
Очільника патрульної поліції звинуватили у побитті учасника АТО
Ніхто нікого не бив, - Міхалець спростовує побиття учасника АТО
Прокуратура Прикарпаття оголосила підозру начальнику патрульної поліції Івано-Франківська