Працівники регіонального Представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області та експерт проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» відвідали Залучанський дитячий будинок-інтернат Івано-Франківської обласної ради.
Моніторингова група провела моніторинг додержання прав та найкращих інтересів дітей, повідомили в офісі Омбудсмана.
У закладі перебувають діти з інвалідністю віком від 4 до 18 років та особи з інвалідністю віком до 35 років з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами. На день моніторингу у дитячому будинку знаходилась 41 дитина, з яких 30 мають статус дитини, позбавленої батьківського піклування.
"Моніторингова група виявила, що основним порушенням прав дітей, які перебувають у закладі, є порушення базового права на виховання в родині чи в альтернативних формах сімейного виховання, влаштування в які є запорукою сталого зростання та розвитку дитини",- йдеться у звіті.
За підсумками візиту були зафіксовані також порушення прав вихованців закладу на охорону здоров’я, належні умови перебування, майнові права, зокрема:
- у медичних картках дітей відсутні добровільні поінформовані згоди встановленого взірця від законних представників для застосування до дітей методів діагностики, профілактики та лікування;
- кімнати, в яких проводяться заняття з дітьми, потребують належного облаштування шкільними меблями;
- в особових справах відсутні документи про наявність чи відсутність у дітей майна, що належить їм на праві приватної власності. Це ускладнює вчасне поставлення дітей на квартирний облік по досягненню ними шістнадцятирічного віку.
Моніторингова група також зафіксувала позитивні моменти, що діти забезпечені п’ятиразовим харчуванням, засобами догляду, особистої гігієни. На виконання індивідуальних планів реабілітації з дітьми проводяться заняття в басейні та кабінеті фізичної реабілітації. Залучанський будинок-інтернат має ліцензію на здійснення господарської діяльності з відповідної медичної практики, також укладено декларації із сімейним лікарем на отримання первинної медичної допомоги.
Також адміністрація закладу організувала індивідуальне навчання (інклюзія та педагогічний патронаж) для 11 дітей, що свідчить про дотримання права на освіту.
У випадку повітряної загрози чи небезпеки вихованці закладу за допомогою працівників спускаються в укриття, яке відповідно до Акту оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту є протирадіаційним та оцінюється як обмежено готове. В даному приміщенні сформовано достатній запас продуктів харчування і медикаментів.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!