Веде до авторитаризму - Олександр Сич виокремив загрози законопроєкту про місцеві держадміністрації

Законопроект №4298 про місцеві державні адміністрації – чергова й далеко не перша за останні роки спроба руйнування місцевого самоврядування.
Таку думку висловив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич під час етеру на ОТБ "Галичина". Адже, серед іншого, законопроєктом передбачено право голів місцевих державних адміністрацій в судовому порядку зупиняти рішення органів місцевого самоврядування.
"Очевидно, суди в цьому випадку згадуються задля годиться. Бо ні для кого не секрет, наскільки безпристрасно й оперативно вони працюють... В разі ухвалення законопроекту в такому вигляді можна спрогнозувати, як обласні ради будуть зведенні до рівня формального механізму для піднімання депутатських рук. Зрозуміло, що про жодні контрольні функції не може бути навіть мови! А що вже казати про подавані обласними адміністраціями, як органами управління, на розгляд обласних рад проєкти рішень. А таких в загальній сумі понад 80%. Не ухвалили якогось із них – до суду!... А звіт голови ОДА про виконання обласною адміністрацією делегованих їй повноважень обласної ради? Не підтримали – до суду!... Тобто делеговані повноваження можна зовсім не виконувати, або ж виконувати абияк. І звітувати задля годиться. Хоча й так ці звітування сьогодні є надзвичайною рідкістю... Про районні ради навіть не згадую, бо вони всупереч Конституції України вже зведені нанівець!
А тепер уявіть, що буде творитися на рівні взаємин по лінії районна державна адміністрація – громада. Сьогодні РДА не в кращому за районні ради стані. Голови РДА випрошують в голів громад по декілька тисяч гривень на пальне, канцтовари, для проведення дитячих змагань тощо. Бо ж їм завдання зверху нарізають, а ресурсами не забезпечують!...", - наголошує Олександр Сич.
Зате, як відзначає голова обласної ради, в разі ухвалення вказаного законопроєкту РДА отримають легальний механізм для ресурсного рейдерства громад.
"Висновки: – експерти законопроєкт 4298 визнали як такий, що суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування. Тож в ЄС з такою захланною дрімучістю зась!;
– логічніше було б, аби органи місцевого самоврядування відповідного рівня, як такі, що обрані народом, були наділені правом здійснювати нагляд на законністю рішень, ухвалюваних головами місцевих адміністрацій, які призначаються кулуарно, а не навпаки;
– з позиції політичної науки ухвалення таких законопроєктів свідчить про посилення авторитарних тенденцій в державі. Бо домінування виконавчої гілки влади над іншими є класичною ознакою авторитаризму. Отож, вперед до авторитаризму?!...", - написав Олександр Сич у Фейсбуці.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
