Апартаменти на міському озері
Незаконним будівництвом в Івано-Франківську нікого не здивуєш. Забудовники воюють в судах, без судів та за допомогою судів. Черговий випадок будівельної, м’яко кажучи, оказії трапився із новобудом, який росте за адресою Мазепи, 144.
«У неділю була на озері і побачила, що чоловік собі з новобудови перекинув шланг і качає воду. Ми підійшли і побачили, що це справді робочий насос, є кран, бетонозмішувач і все працює. Телефонувала в міліцію кілька разів, вони обіцяли приїхати. Я прочекала дві з половиною години, але нікого не було», – розповідає Світлана Романко.
Світлана – еколог, тому пройти повз таке порушення просто не могла. Вже згодом жінка сконтактувала з начальником міської міліції Ростиславом Прокопчуком, він обіцяв взяти справу під особистий контроль. Заяву у правоохоронні органи жінка подала ще 11 травня, відповіді не отримала досі, пише Галицький кореспондент
Крім того, Романко на несанкціонований водозабір та зрізання здорових дерев поскаржилася у відповідні служби. Частину традиційних відписок вона отримала, але відповіли ще не всі.
Звідки ж текла вода?
Обласне управління державної фіскальної служби на інформаційний запит дало відповідь про те, що ЗАТ «Прикарпаття і К» у 2013-14 роках не сплачувало збір за спеціальне використання води. А також станом на 1 травня не вносило рентну плату за спеціальне використання води. Держекоінспекція дозволу на спеціальне водокористування ЗАТ «Прикарпаття і К» також не надавала. До слова, екологи нагадали, що до червня ц.р. перевіряти підприємства, установи, організації та фізичних осіб не мали можливості через мораторій на перевірки.
А директор «Водоекотехпрому» Микола Саєвич лише підтвердив здогадки про те, що технічні умови на підключення вказаного об’єкта будівництва до міських мереж водопостачання та водовідведення відсутні. Договір з КП «Івано-Франківськводоекотехпром» про надання послуг з централізованого водопостачання цього об’єкта (чи будівельного майданчика) не укладався. Наразі зазначений об’єкт будівництва централізованим водопостачанням не забезпечується.
Риторичне запитання: звідки забудовники брали воду на потреби будівництва – з водопроводу і не платили чи з озера?
Для обчислення завданої шкоди водним ресурсам існує спеціальна формула, сума штрафу – суттєва. Тоді як штраф за несанкціонований водозабір обчислюється у сотні тисяч гривень.
З поправкою на житло
На Мазепи, 144 будує компанія ПП «Прикарпаття і К». На її сайті пише, що це комплекс апартаментів під назвою «На озері». І, відповідно, він має унікальне розташування на березі міської водойми. Практично з усіх вікон відкривається чудовий вид на міське озеро, який тішитиме око як взимку, так і влітку. Апартаменти розміщені у припарковій зоні, що дасть змогу насолоджуватись чистим та свіжим повітрям з озера та прогулюватись красивим і зеленим парком, що розташований неподалік комплексу.
У проекті комплексу «На озері» 90 зручних та різнопланових апартаментів на будь-який смак - від одно- до трикімнатних. Всього комплекс матиме 10 поверхів та два під’їзди, будуть також місця для паркування автомобілів.
Вже традиційно новобуди, які ростуть на території зеленої зони довкола плеса озера, у документах описані як спортивно-готельні комплекси. Туристам та спортсменам продають приміщення з поправкою на житло.
«Це спортивно-готельний комплекс, і у нас продаються не квартири, а апартаменти. У перспективі плануємо його перевести у житловий будинок, а зараз це апартаменти спортивно-готельного типу. Площа так званих апартаментів 40-60-95 кв. м, і люди там можуть жити», – каже директор фірми Віктор Дуляновський.
Спортивно-готельний комплекс – це компроміс у проектній документації. В іншому випадку дозвіл на зведення багатоповерхівки фірма б не отримала. Змінити призначення землі для громадських будівель і споруд, а колись місце забудови було територією ДТСААФ, можна лише за умови зміни генплану Івано-Франківська. Цю землю колись розпродали і частину вже перевели під житлове будівництво, пояснює головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар.
«Звернення про зміну призначення землі були в проекті внесення змін до генплану. І лише тоді забудовник може звернутися за новими містобудівними умовами обмеження. Має бути декларація про початок будівництва, бо наразі це тільки готель і він таким може бути. Але генплан ще не затверджений», – каже головний архітектор.
На запитання, чи будуть проблеми з тим, аби будинок перевести у житловий, директор будівельної фірми відповів, що над цим зараз працює. «Ми норми не порушуємо, всі документи є, будуємо в рамках закону, – запевнив він. – Там була аварійна ситуація з водою, але зараз усе виправили. У нас на території забили колонку і воду беремо звідти».
ПІД ТЕКСТ
Успішне банкрутство
12 лютого 2013 р. Господарський суд Івано-Франківської області у справі №Б-24/71 під головуванням І.В. Ткаченко у відкритому судовому засіданні, розглянувши матеріали справи про банкрутство ЗАТ "Будівельна компанія "Прикарпаття і К", ухвалив: «Строк ліквідаційної процедури закритого акціонерного товариства "Будівельна компанія "Прикарпаття і К" продовжити до 02 серпня 2013 р.».
Видається, що будівельна компанія успішно будує донині.
МІЖ ІНШИМ
Розіграний тендер
Управління МВС України в Чернівецькій області два роки тому за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» («ЧЗБС») на завершення будівництва блоку №1 багатоквартирного житлово-громадського комплексу за 14,41 млн. грн. Блок на 45 квартир фінансували з державного бюджету. Про це повідомлялося у «Віснику державних закупівель».
Фірму «ЧЗБС» заснували депутат Черкаської районної ради від Партії регіонів Тетяна Бас та член політради «Єдиного центру» Юрій Капітоненко. За останніх п’ять років фірма виграла тендерів на 45,09 млн. грн.
На цьому тендері у фірми було два конкуренти. Перший – ТОВ «Будівельний центр «Добробут», яке заснували та сама Тетяна Бас. Другим конкурентом було івано-франківське ТОВ «Будівельна компанія «Прикарпаття», якою керує Олександр Дуляновський.