Бюджети прикарпатських ОТГ можуть втратити близько 200 мільйонів надходжень


Об’єднані громади Прикарпаття можуть втратити близько 200 мільйонів гривень зі своїх бюджетів. Усе через те, що центральна влада планує забрати в громад гроші, які надходили від акцизу на пальне.

Як до цього ставляться представники громад і чи є шанс залишити акциз, з’ясовувало Суспільне Карпати.

Акциз, який планують забрати з бюджету громад - податок на пальне. Для багатьох ОТГ він приносить до 50 % доходів у місцеві бюджети. Якщо його заберуть, більшість громад залишаться без стабільного джерела надходжень у часи економічної кризи, спричиненої пандемією.

Бюджет Богородчанської громади через скасування такого акцизу, за словами голови місцевої територіальної громади Ростислава Заремби, втратить близько восьми мільйонів гривень.

"Це дуже відчутно, адже основне призначення цих коштів – ремонт комунальних доріг, доріг місцевого значення. Це є найбільш критичним елементом інфраструктури кожного села, селища. Втрата цього акцизу означає, що ми не зможемо дороги залишити без ремонту, а будемо змушені відривати ці гроші від інших наших джерел, з наших коштів, передбачених десь на поточні ремонти закладів освіти, довкілля, культури, на наші програми, які будуть реалізовуватися", - каже Ростислав Заремба.

Голова Богородчанської громади розповідає, що за кошти, які мали б отримати від акцизу з пального, можна було б відремонтувати в Богородчанах дві найбільш навантажені транспортом вулиці.

"Уряд пропонує десь компенсатор, що ми дамо частину коштів з дорожнього фонду обласним адміністраціям, які своїм рішенням розподіляють по місцевих радах. Це є несправедливо, тому що в першому варіанті ми маємо автоматичне зарахування грошей і впевненість в тому, що вони потраплять, а в другому – ми будемо заручниками тих чи інших рішень обласного керівництва, які не будуть завжди абсолютно об’єктивними. І чи не буде це елементом впливу на місцеве керівництво?", - припускає Ростислав Заремба.

Втрата акцизного податку призведе до того, що громади недоотримають близько 200 мільйонів гривень, розповідає виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук: "Цей податок є основним, який наповнює дорожній фонд, який сьогодні є і працює в нашій області. Проаналізувавши ці цифри в проєкті бюджету на 2021 рік, ми побачили одну дуже просту річ – минулого року було 523 мільйони, цього року - понад 500. Тобто постає питання, куди акцизний податок піднімається, і чому органи місцевого самоврядування страждають від дефіциту державного бюджету".

Алгоритму компенсації коштів, які втрачаються від акцизу, каже Юрій Стефанчук, немає.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!