Два храми Прикарпаття у спеціальній номінації фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки"


У 2023 році спеціальну номінацію «Інтер’єри» вперше додали до української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». На другому та п'ятому місці - інтер'єри двох церков Прикарпаття.

Під час конкурсу 115 авторів подали майже 2800 робіт, на яких зображено інтер’єри 570 об’єктів культурної спадщини. Після перевірки організаційним комітетом на відповідність вимогам номінації на перший раунд журі потрапили 2500 фотографій. З них журі вибрало 102 світлини, які перейшли у другий раунд, де кожну світлину потрібно було оцінити. 39 світлин із найвищим рейтингом потрапили на останній раунд, із якого й визначили переможців, йдеться на сайті конкурсу.

На 2 місці світлина внутрішньої оздоби церкви Успіння Пресвятої Діви Марії у селі Рівня Івано-Франківської області. Автор фото — Андрій Тимків.

Церква Успіння Пресвятої Діви Марії — українська греко-католицька церква, збудована з дерева. На фото бачимо, що всередині стеля та стіни витончено декоровані розписами рослинної тематики. 

«Фронтальна перспектива на цій фотографії надає зображенню прямолінійність і ясність, підкреслює деталі та створює враження стабільності. Вдале освітлення додає загадковості дерев’яному храму церкви, який чудово зберігся», — прокоментувала Олена Ігнатенко, членкиня журі спецномінації.

Переможець сформулював свою мотивацію брати участь так: «[Мені] цікаво досліджувати навколишній світ, також передавати всю цю красу через об’єктив фотокамери». До слова, Андрій Тимків був дебютантом конкурсу 2022 року, завантаживши світлину із першим зображенням цієї ж церкви у вікіпроєктах.

П’яте місце посіло фото інтер’єру костелу Непорочного Зачаття Діви Марії у Городенці Івано-Франківської області. Авторка — Ірина Варламова.

«Вражаюча архітектура пізнього барокко зі своєю центральною навою, колонами, арками, балкончиками, склепінням і центральним розеточним вікном у вигляді променів повністю передана. Гарна композиція кадру створює гармонію і візуальний баланс», — зауважила Олена Ігнатенко, членкиня журі.

Костел непорочного зачаття Пречистої Діви Марії — пам’ятка національного значення, розташована у місті Городенка Івано-Франківської області. Костел збудований у XVIII столітті на замовлення польського магната Миколи Потоцького, за проєктом архітектора Бернарда Меретина у співпраці з відомим галицьким скульптором Йоганом Георгом Пінзелем. Замість хреста костел увінчаний хрестоподібними Пилявами — гербами Потоцьких. Окрім костелу, до комплексу входять також корпус монастирських келій.

Після Другої світової війни зусиллями радянської влади практично знищений внутрішній декор, начинання храму, зокрема оригінальний вівтар авторства Йогана Пінзеля, який зараз знаходиться у невідомому місці, а натомість у будівлі функціонувало професійно-технічне училище механізаторів. 

У 2021 тривали роботи зі збереження будівлі від руйнації. Спеціалісти проводять фахову експертизу фресок, які збереглися на стінах.

«Я поєднала пізнання покутського краю з можливістю віднайти фотографії пам’яток цього регіону, яких ще немає на Вікі. Дуже люблю цей конкурс. Дуже втішена вже вдруге писати про мотивацію, і, мабуть, повторюся: якщо в мене є чим поділитися, я — ділюся. Були знімки, які могли би допомогти ілюструвати Вікіпедію, тому конкурс я очікувала, вичитувала правила і готувала підбірку світлин трошки заздалегідь. У цьому році, здається, я побила особистий рекорд з кількості регіонів, фотографії з яких я відправляла», — розповіла переможниця.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!