Екс-віце-прем’єр Олександр Сич презентував франківцям збірник про український націоналізм
Український націоналізм: традиція і модерн. Під такою назвою колишній віце-прем’єр-міністр, заступник голови ВО «Свобода» з ідеологічних питань, науковець Олександр Сич в літературно-мистецькій світлиці обласної бібліотеки презентував книгу. Як і в першому виданні, у перевиданні зібрано статті, доповіді, лекції, рецензії та інтерв’ю про український націоналізм.
Як зауважив Олександр Сич, ідея збірника виникла під час спілкування із однодумцями. Зокрема, під час поїздок сходом України, де Сич читав лекції про націоналізм. Адже там часто запитували, де можна почитати про це більше.
«Тож ідея видати перевидання виникла так само. Як тільки у моїй політичній кар’єрі видався люфт часу, я за партійним завданням знову поїхав Україною. І помітив, що ці книжки користуються величезним попитом у Одесі, Черкасах, Полтаві, Кіровограді. Тож зрозумів, що вони потрібні. Так вийшло перевидання», - розповідає Олександр Сич.
За словами націоналіста, перевидання вийшло розширеного варіанту,адже окрім семи розділів першої книги було додано ще кілька статей і сформовано окремий розділ – про Революцію Гідності та російсько-українську війну.
На запитання, чи можна у книжці знайти відповідь коли завершиться війна та яке майбутнє чекає Україну, Олександр Сич зауважив, що він «не баба Ванга». Тим не менш, зазначив, що ще у 2008 написав у своїй лекції про дві не завершені революції.
«І тоді казав, що буде третя. І вона відбулась. Але вона теж не завершена. І, розгортаю логіку революційного процесу в Україні, буде четверта. Але якою вона буде? Треба прорахувати коли відбувались попередні, яка динаміка, якими методами. І ми зможемо прорахувати – якою ж буде четверта революція. Так само й російсько-українська війна. Ми шукаємо відповіді на запитання «Чи можна було її оминути?». Її оминути було неможливо. Просто нас наздогнало те, що мало бути у 1991 році», - підкреслив політик.
Окрім того, присутніх цікавило що спільного між українським, польським та російським націоналізмом, як відрізнити революцію від псевдореволюції та чим європейський націоналіст відрізняється від нашого. Загалом дискусія тривала понад півтори годин і завершилась підписуванням книг автором для читачів.