Фестиваль історичної реконструкції пройде на території "Давнього Галича" у День незалежності


24-25 серпня відбудеться середньовічний табір «Ремісничий двір княжого Галича» в Музеї історії Національного заповідника «Давній Галич» із залученням клубу історичної реконструкції «Чорна Галич».

Захід відбудеться в рамках проекту «Вбрані в історію: середньовічний одяг княжого Галича», що реалізується командою Національного заповідника «Давній Галич» за підтримки Українського культурного фонду. 

Табір живої історії – це подія, під час якої реконструктори відтворять дух середньовіччя: ремесла, військову справу, їжу та традиції, в тому ж числі пошиття елементів одягу, побут. Особливість дійства в тому, що відвідувачі зможуть безпосередньо поспілкуватися із ре конструкторами і взяти участь у всіх активностях, запропонованих організаторами. Серед них: майстер-класи для дітей з гончарства, письма на воскових дощечках, заняття зі стройової підготовки, презентація середньовічної амуніції. Також для відвідувачів відбуватимуться публічні лекції фахівців з середньовічної історії. Доступним до огляду буде табір реконструкторів, робота гончарної, деревообробної майстерень, кузні та чембарні, випарювання солі із сировиці (ропи) села Рунгури.

В заході візьмуть участь близько 25 історичних реконструкторів з різних куточківУкраїни. Табір живої історії буде розгорнуто на території Музею історії Галича в с. Крилос.

Захід передуватиме кульмінації проєкту – відкриттю виставки середньовічного одягу, яка складатиметься з 6 костюмів різних верств населення Галича ХІІ-ХІІІ ст. і буде створена професійними реконструкторами за археологічними та візуальними зразками того періоду. Виставка міститиме й елементи інтерактиву. 

Окрім того, в ході реалізації проєкту буде розроблено нові тематичні екскурсії, що дадуть можливість зрозуміти особливості середньовічного вбрання та найголовніше - соціальний устрій та побутове життя середньовічного Галича. 

Елементи майбутньої виставки частково можна буде побачити під час проведення промоційного заходу «Ремісничий двір княжого Галича» вженаступних вихідних.

Програма фестивалю історичної реконструкції
"Ремісничий двір княжого Галича
 
 
День 1. 24.08.2024
 
Протягом дня буде вільним до огляду табір реконструкторів, робота майстерень: гончарної, деревообробної, кузні.
 
11.00 - Відкриття “Ремісничого двору княжого Галича” - хвилина памʼяті за воїнами ЗСУ, вітальні слова, оголошення програми, запрошення до першої локації (модератор А. Стасюк).
 
11.30-12.30 - Випарювання солі із сировиці (ропи) села Рунгури.
 
12.45-13.30 - Публічна лекція проф., д.і.н. Мирослава Волощука, директора Центру медієвістичних студій ПНУ ім. Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ на тему “Світська знать Галича ХІІ-XIV століть”.
 
13.45-14.45 - Презентація середньвічної військової амуніції. Заняття із дітьми зі стройової підготовки.
 
15.00-15.45 - Публічна лекція др. філ. Ірини Луцик, молодшої наукової співробітниці відділу археології ІУ ім. Івана Крипʼякевича, м. Львів на тему “Стиль і мода заможних галичан (за матеріалами досліджень середньовічних некрополів)”
 
15.30-16.30 - Заняття в майстерні Гончарні - виготовлення посуду, іграшок.
 
16.15-17.00 - Публічна лекція та майстер-клас із письма на воскових дощечках Юрія Міщенка на тему “Як писали стилусом у XII ст.: шрифти, матеріали, формуляри. м. Київ
 
17.15-18.00 - Майстерня чембарня. Демонстрація виготовлення взуття, гаманця, фляги, зразка  XII-XIII ст.
 
День 2. 25.08.2024
 
12.00 Початок роботи 2 дня, оголошення програми на день
 
12.15 - 13.15 - Презентація середньвічної військової амуніції. Заняття із дітьми із стройової підготовки.
 
12.30 - 13.30  - Випарювання солі із сировиці (ропи) села Рунгури.
 
13.30 - 14.15 - Публічна лекція мґр. Андрія Гусака, молодшого наукового співробітника науково-дослідного відділу НЗ “Давній Галич”, на тему “На тему про що говорять стіни храму Святого Пантелеймона”  м. Галич.
14.30 - 15.30 - Публічна лекція від археозоолога Євгенії Яніш м. Київ на тему “Що таке археозоологія?”
 
15.00 - 16.00 - Заняття в майстерні Гончарні - виготовлення посуду, іграшок.
 
15.45 - 16.45 - Презентація побутового та кухонного реманенту, продуктів харчування середньовічної України. Приготування страви.
 
17.00 - Офіційне закриття “Ремісничого двору княжого Галича”
 
25.08-26.08 - розʼїзд учасників

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!