Сьогодні, 18 листопада представникам прикарпатських громади передали 12 шкільних автобусів. Вручення ключів пройшло на площі перед Івано-Франківською облрадою.
Мова йде про 12 новеньких автобусів ISUZU. Загальна вартість транспортних засобів – 28 мільйонів гривень, з них понад 7 мільйонів – кошти обласного бюджету, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Як відзначив голова обласної ради Олександр Сич, згідно з положенням Міністерства освіти України, громади які мають понад 40 тисяч мешканців, мали б давати 30% співфінансування, а де менш як 40 тисяч населення – 10%, для гірських – 5%.
“Нині, коли мова йде про реорганізацію освіти, про створення опорних шкіл, то без автобусів не обійтися. Однак, практично жодна громада в нашій області немає достатнього фінансового ресурсу, аби винайти гроші для співфінансування. Тому 7 мільйонів 250 тисяч гривень з обласного бюджету – це внесок обласної ради в розвиток територіальних громад області“, – акцентував Олександр Сич.
Так, один з автобусів поїде в Рожнятівські громаду. Голова громади Василь Рибчак, каже, що цей автобус їм дуже потрібний.
"Він буде обслуговувати Рівнянський опорний ліцей. Сюди ходять діти з сіл Рівня і Слобода Рівнянська. Автобус буде щодня об'їздити майже 40 км і обслуговувати майже половину нашої громади. До цього у нас був старий, але ж йдеться про безпеку дітей", - каже голова.
Водночас міський голова Калуша Андрій Найда розповів, що в їх громаді для перевезення дітей уклади угоду з приватним перевізником.
"Щодня ми 20-23 дітей довозили з Мостища до опорної школи. Загалом в громаді дітей довозитимуть тепер три автобуси. Також ми плануємо створити опорну школу в Боднарові і тоді буде потрібен ще один автобус",- анонсував очільник Калуша.
Як наголосив заступник директора департаменту освіти ОДА Андрій Сташків, область щороку купує нові автобуси.
"Проте, в нас в області зараз 50 автобусів, які треба оновити. Окрім того, ще близько 50 автобусів нам не вистачає. Сьогодні автобуси поїдуть у 8 громад. Йдеться про Снятинську, Бурштинську, Косівську, Калуську, Рожнятівську та інші",- каже чиновник.
Водій з Пістиня пан Дмитро розповідає, що їздить на шкільному автобусі вже 10 років.
"Також тоді дали новий автобус, але китайський. Він ламався, а запчастин не було. Цей мені здається кращий, бо український і легше дістати запчастини. Я щодня проїжджу 50 кілометрів і збираю дітей з сіл Шешори, Пістинь, Микитинці. Тепер дітям буде зручніше і вони будуть щасливі, що вже є новий автобус",- каже водій.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!