Хресна дорога, патріотичні пісні, спортивні змагання та повстанська варта: На Івано-Франківщині пройшла «Яворина-2015»
Фестиваль патріотичної пісні "Яворина-2015" стартував цими вихідними в урочищі Розтоки біля села Липа, що на Долинщині. На вже традиційне патріотичне дійство з’їхались близько двох тисяч осіб з усієї України.
Фестиваль патріотичної пісні "Яворина-2015" стартував цими вихідними в урочищі Розтоки біля села Липа, що на Долинщині. На вже традиційне патріотичне дійство з’їхались близько двох тисяч осіб з усієї України.
Розпочали дводенний фестиваль з Хресної дороги до цвинтаря полеглих вояків старшинської школи УПА «Олені» в урочищі Глибоке та вшануванням пам’яті провідника ОУН карпатського краю Ярослава Мельника (Роберт) поблизу бункера Роберта біля підніжжя гори Яворини.
Водночас, у розбитому таборі стартував вуличний турнір з волейболу, участь у якому взяли 18 команд з різних міст та районів. До слова, одним із суддів турніру був голова Івано-Франківської облради, свободівець Василь Скрипничук.
За словами Скрипничука, колись такі патріотичні акції започаткував провідник ОУН карпатського краю Ярослав Мельник.
«Тут, в горах, вони проводились постійно. Окрім спортивних змагань, проходив вишкіл для хлопців. Це було актуально колись і залишається актуальним зараз – у час російсько-української війни. Тож і не дивно, що я зустрів тут багато друзів з фронту. Та вже вісімнадцять побратимів-свободівців, з якими ми щорічно тут зустрічались, немає з нами. Тим не менш, ми не маємо права здаватись, якщо хочемо перемогти», - зауважив очільник облради.
Також гості фестивалю мали змогу подивись змагання богатирів та спробувати й собі власні сили. Щоправда, глядачам давали вдвічі легші снаряди. Найбільшу уваги у програмі «Богатирських ігор» привернули спортивні вправи «Прогулянка фермера», де потрібно було пронести певну відстань два снаряда, вагою по 105 кг кожен (для глядачів – 65 кг кожен); «Лонг-Ліфт», що передбачала підняття колоди вагою 95 кг над головою протягом однієї хвилини ( для учасників – 75 кг), метання гирі вагою 32 кг ( для гостей – 16) та перетягування каната. У кожному змаганні серед глядачів обирали трійку переможців.
Як зауважує організатор «Богатирських ігор» депутат облради, голова Івано-Франківської облорганізації ВО «Свобода» Василь Попович, такі змагання – це, перш за все, пропаганда здорового способу життя.
«А також вшанування цього легендарного місця – школи УПА «Олені», яка була розташована на цьому ж місці. Такі змагання сильним духом і тілом людей має надихати молодь на власні звершення.Окрім того, на фоні цієї війни маємо бути сильними, вести здоровий спосіб життя, аби гідно зустріти ворога», - підкреслив Василь Попович.
Окрім того, гості фестивалю мали змогу повправлятися у стрільбі, пограти у шахи, придбати патріотичну літературу та доторкнутись до вже недієздатної зброї, яку привезли бійці-учасники дійства із зони АТО.
Надвечір пройшли урочистості біля пам'ятника Ярославу Мельнику (Роберту) та пам'ятного хреста "Небесній сотні" у селі Липа. А потім відбулось урочисте відкриття фестивалю патріотичної пісні та запалення повстанської ватри. З вітальним словом перед гостями свята виступив голова Долинської РДА Юрій Мазур та голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок.
Варто зазначити, патріотичні пісні лунали майже до світанку, адже сюди з’їхались співочі колективи зі свієї України. А завершилось фестивальне дійство ранковою службою Божою в храмі села Липа.