Івано-Франківська обласна рада затвердила бюджет на 2021 рік


Івано-Франківська обласна рада під час сесії 23 грудня затвердила бюджет області на 2021 рік.

За словами головної фінансистки області Ірини Мацькевич, при формуванні бюджету враховані всі зміни, обласні та регіональні програми, стратегію розвитку області та бюджетні запити, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Загальний ресурс обласного бюджету на наступний рік 2.6 мільярди гривень. З державного бюджету ми отримаємо 258,3 мільйона базової дотації, 263.2 мільйони додаткової дотації, 245.8 освітньої субвенції. Також передбачена субвенція з державного бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах -  503,6 мільйона гривень",- каже Мацькевич.

Що стосується дохідної частини бюджету, то вона складається з загального та спецфонду. Доходи загального фонду обласного бюджету – 1 961 994 600 грн. На 2021 рік спецфонд складатиметься з 72,5 мільйони екологічного податку та 61,2 мільйона власних надходжень. Слід зазначити, прогнозується зменшення надходжень екологічного податку. Адже основним його платником в області є "Бурштинська ТЕС", яка цьогоріч зменшила виробництво енергії і планує зменшити у наступному році ще більше. 

"Цьогорічний бюджет є збалансованим, має соціальну складову, передбачає підвищення соціальних стандартів та триразове підвищення прожиткового мінімуму впродовж року. У бюджеті збільшені видатки по всіх галузях, передбачено відповідне фінансування установ та організацій області. Бюджет розвитку передбачає 60 мільйонів гривень. Найбільше видатків заплановано на департамент освіти 746,4 мільйона, охорони здоров'я - 255.2 мільйони, соцполітики - 217,3 мільйона, культури - 206,8 мільйона, спорту - 72,3 мільйона, та інші видатки - 538,8 мільйона. Водночас довелося скоротити на 89,4 мільйона видатки на виконання програм. Загалом, на фінансування регіональних цільових програм виділено 300 мільйонів гривень",- пояснила Ірина Мацькевич.

Також обласний бюджет враховує підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на рівні 2020 року.

Щодо власних надходжень, то їх в обласному бюджеті буде 48%, тобто 1 мільярд 199 мільйонів гривень. І 85% з них надійдуть з податку на доходи фізичних осіб. Передбачається, що тут буде зростання на рівні 10% через підняття мінімальної зарплати. Найбільшими платниками є "Івано-Франківськцемент", "ВО Карпати" та інші великі підприємства області. 

Натомість депутат облради Тарас Виноградник зауважив, що в області затверджено понад 100 програм, але більшість з них не виконуються. 

"Може потрібно зробити, аби обласна рада могла контролювати виконання програм та ефективність використання коштів?"- поцікавився депутат.

На це голова обласної ради Олександр Сич зауважив, що планах є запровадити у виконавчому апараті обласної ради структурний підрозділ, який буде займатися контролем обласного бюджету. 

Також депутатка Галина Карп зауважила, що на програму відродження слави Давнього Галича передбачали виділення близько пів мільйона гривень, але в бюджеті передбачили лише 100 тисяч гривень. Мацькевич пояснила, що така ситуація склалася через пандемію, яка не дала реалізувати всі передбачені культурні заходи. Але в наступному році, якщо ситуація зміниться, то виділять більше коштів. Голова облради таку пропозицію підтримав, наголосивши, що потрібно відновлювати славу Давнього Галича.

А депутат від ЄС Сергій Басараб зауважив, що в бюджеті не передбачено грошей на підтримку зеленого туризму і взагалі малих садиб. Окрім цього, у депутатів було ще декілька зауважень. Втім, більшість депутатів підтримали запропонований проєкт бюджету.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!