Івано-Франківська облрада закликає посмертно присвоїти Героя Олегу Куцину
Івано-Франківська обласна рада закликає президента України, голову Верховної Ради, Головнокомандувача ЗСУ присвоїти звання "Герой України" командиру окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади ЗСУ Олегу Куцину
Таке звернення депутати прийняли під час сесії 11 листопада, передає кореспондентка "Бліц-Інфо".
Як відзначив доповідач, голова фракції ВО "Свобода" в облраді Ігор Дебенко, звання Героя України присвоюють або за героїчний вчинок, або за системну і тривалу працю на благо України.
"Олег Куцин є уособленням цих двох чинників, що вже долучили його до пантеону Героїв України. Він постійно працював над тим, щоб Україна перемогла у війні та ставала незалежною. Побратими згадують про загиблого командира, як справжнього патріота України. Органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Героя України. Тож закликаємо Президента України надати звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно) Куцину Олегу Івановичу – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за державну незалежність України", - зауважив депутат облради.
"За" проголосували всі присутні депутати.
Довідково: Олег Куцин народився 23 листопада 1965 року в Івано-Франківську, де у той час навчалися його батьки.
Закінчив Тячівську середню школу № 1.
У 1982-1984 роках навчався в Івано-Франківському інституті нафти і газу. Після строкової служби, яку проходив у 1986-1989 роках, продовжив навчання у Львівському політехнічному інституті.
Згодом закінчив Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України.
З 1987 року працював на Тячівському заводі «Зеніт», де пройшов шлях від майстра до виконуючого обов'язки директора.
У 1989 році Олег Куцин вступив у «Народний рух України за перебудову». 4 жовтня 1989 року вперше вивісив синьо-жовтий прапор у місті Тячеві.
Він брав активну участь у виборах до Верховної ради 1990 року. Був учасником «Революції на граніті».
З початком військових дій на сході України, наприкінці травня - початку червня 2014 року, Олег Куцин організував волонтерську групу, яка почала збирати та доправляти допомогу українським військовим, що несли службу в районі окупованого Слов'янська Донецької області.
На початку літа 2014 року спільно з побратимами волонтерами вирішив вступити до лав Національної гвардії України. Було вирішено створити єдиний підрозділ з побратимів-волонтерів, яких на той момент було вже 35 осіб. Так була створена Окрема добровольча чота «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади Збройних сил України, яка отримала назву на честь української парамілітарні організації «Карпатська Січ».
У жовтні 2014 року «Карпатська Січ» зайняла позиції у селищі Піски, та залишалась там до березня 2016 року. За цей час чота стало ротою, взяла участь в обороні Донецького аеропорту, боях за Піски, шахту «Бутовка», Водяне, Опитне, Первомайськ. Олег Куцин був поранений напередодні Різдва, у бою за селище Піски.
З початком повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року патріоти без досвіду бойових дій та добровольці з інших країн згуртувалися навколо ядра ветеранів «ОДЧ Карпатська Січ», створивши добровольчий батальйон. Вони обороняли Київ, тримали позиції в Ірпіні, Романівці, Стоянці та на Броварському напрямку. Після деокупації Київщини підрозділ виконує завдання на Ізюмському напрямку.
19 травня 2022 року частина добровольчого батальйону «ОДЧ Карпатська Січ» увійшла у лави ЗСУ, як 49-ий окремий піхотний батальйон Сухопутних військ Збройних Сил України «Карпатська Січ».
19 червня в боях на Ізюмському напрямку командир батальйону «Карпатська Січ» Олег Куцин загинув. 22 червня з ним попрощалися в Києві.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!