Кабмін хоче ліквідувати лісгоспи. Асоціація міст та нардепи закликають не робити цього


Уряд розглядає питання створення єдиного державного унітарного комерційного підприємства «Ліси України» з управління об’єктами державної власності у сфері лісового господарства.

Це передбачатиме ліквідацію/припинення державних лісогосподарських підприємств, які є одними із найбільших джерел наповнення бюджетів громад на територіях із значною лісистістю. Відповідно їх ліквідація призведе до прямих втрат надходжень податку на доходи фізичних осіб, які після реорганізації будуть зараховуватися до бюджету за місцем реєстрації «головного офісу». На цьому наголошують в Асоціації міст України. 

"Такі втрати податків на доходи фізичних осіб до бюджетів громад вже відбулися в результаті реорганізації судів, прокуратури, державної податкової служби, державної митної служби, ДП «Укрпошта» та інших. Також відповідно до статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» на місцеві ради покладено відповідальність за стан навколишнього середовища на їх території. У разі створення унітарного підприємства, органи місцевого самоврядування будуть значно обмежені у можливості впливати на розвиток лісової галузі на місцях та не зможуть виконувати повною мірою передбачені законодавством функції по реалізації екологічної політики України та охороні навколишнього природного середовища на своїй території. Це своєю чергою суперечить курсу держави на децентралізацію та розширення повноважень місцевого самоврядування.

Асоціація міст України звертається з проханням зупинити таку реорганізацію управління об’єктами державної власності у сфері лісового господарства. ", - закликав в мережі Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківської філії АМУ. 

Проти такої реформи виступають і деякі нардепи. Зокрема, мажоритарники від Прикарпаття Олександр Матусевич та Ігор Фріс.

"Вже на найближчому засіданні уряду буде розглянута постанова про створення єдиного підприємства» Ліси України». Ліс - це єдине, що залишилося в українського народу, тому урядовцям варто задуматися чи переходити на серйозну розмову з народом, у складний для держави час, а вона буде точно, не сумнівайтеся. З колегами-депутатами зареєстрували постанову ВР, щодо недопущення цієї реформи! Закликаю приймати рішення про реформу у лісовому господарстві тільки після серйозної дискусії у парламенті!!!Так просто воно не поїде!", - написав нардеп Олександр Матусевич.

Також Матусевич повідомив, що проти такого рішення виступили понад 80 народних депутатів України. Вони підписали запит до президента України Володимира Зеленського і звернення до уряду щодо недопущення ліквідації державних лісогосподарських підприємств

"На середу уряд має намір прийняти постанову про створення єдиного унітарного підприємства Ліси України. З подальшою його корпоратизацією. Земля. Ліси. Надра. Кому кажете це все належить? Народу України? Під час війни? Корпоратизація?!? Ліквідація лісгоспів та обнулення всіх місцевих податків з лісових підприємств. Централізація замість ДЕЦентралізаціі. Зареєстрували з колегами нардепами постанову ВРУ про недопустимість цього процесу руйнації лісової галузі. Кабінет Міністрів України варто зупинитися поки не пізно…", - написав Ігор Фріс.

Крім того, народна депутатка України Оксана Савчук вважає, що такі ідеї прямо суперечать курсу держави до ЄС, адже забирають кошти з бюджетів громад і переносять все в центральне управління.

"Для частини громад в гірських регіонах - реєстрація та діяльність лісгоспів складає основні податкові надходження. Крім того, громади можуть контролювати стан своїх територій та лісів. В Уряд звернулись усі - голови громад, народні депутати, асоціації, працівники лісгоспів. Очікуємо тепер дій від Дениса Шмигаля щодо блокування ініціатив по створенню одного ДП "Ліси України". В лісовій галузі є багато прогалин, які потребують контролю на місцевому рівні. Адже це наші ліси, які садили ще наші пращури, а не чиновники в Кабміні",- зазначила Савчук.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!