Краса потребує жертв, тільки не здорового глузду


Агресивні дієти, «орлині» пластмасові нігті, безмірне смаження у соляріях, що робить жінку схожою на курку-гриль, татуювання і пірсинг у незвичних місцях… Все це зійшло в народ зі сторінок модних журналів. А також – пластична хірургія, яка з кожним роком усе молодіє. Перешити груди-губи-обличчя, уподібнитись до жінки-кішки чи Барбі – все, чого бажаєте. Можна взагалі нижні ребра видалити для надтонкої талії!

Зупинися мить.  Я – прекрасна

Пластичні операції можна розділити на реконструктивні, які проводять за медичними показниками, для позбавлення від придбаних або вроджених дефектів («заяча губа», «вовча паща»), естетичні – омолоджуючі (розгладження зморщок, видалення жиру, збільшення грудей) та «іміджеві» – удосконалення зовнішності за власними примхами (губи як у Анджоліни Джоллі, носик, як у Скарлетт Йохансон, талія, як у Мерилін Монро, а груди, як у Памели Андерсон).

Удосконалити «роботу батьків» у Івано-Франківській області можна у Центрі пластичної хірургії «АРС», який був заснований ще у 1995 р. Хірургічні втручання проводяться на базі Обласної клінічної лікарні, пише Західний кур'єр.

Основні види пластичних операцій, які можна зробити тут: корекція форми носа, пластика вушних раковин, кругова підтяжка обличчя, пластика живота, збільшення чи зменшення грудей, ліпосакція, трансплантація волосся, шліфовка шкіри обличчя тощо.

«Зазначу, в українських медінститутах взагалі не існує спеціальності пластичний хірург. Такі операції має право проводити будь-який хірург вищої категорії. Проте на практиці результат може виявитись плачевним. Важливим є й те, щоб спеціаліст проходив навчання і мав досвід проведення саме пластичних операцій. До того ж один хірург, як правило, не може бути «майстром на всі руки». Я, наприклад, спеціаліст по операціях на обличчі, шиї, носі, вухах», – говорить Олександр Григорович Денисенко, щелепно-лицевий хірург вищої категорії, провідний пластичний хірург ЦПХ «АРС». Маючи більш як 30 років практики у пластиці, Олександр Григорович зазначає, що саме 90-95% пластичних втручань проводяться саме на обличчі та шиї, адже «лице штанами не прикриєш».

В основному пацієнтами пластичних хірургів є жінки «бальзаківського віку», які хочуть вхопити молодість за хвіст. Збільшити груди, омолодити обличчя, розгладити зморшки, підтягнути фігуру… Та й чоловіки не гребують послугами пластики – замаскувати лисину, підняти живіт, сформувати біцепси, силіконові кубики пресу...

Якщо раніше пластика асоціювалась з людьми багатими та публічними, то сьогодні корекційні процедури стали поширені і серед представників середнього класу.
Людмила у дитинстві упала з велосипеда і після невдалої операції на носі у неї залишився горбик та великий шрам.

«Все життя я відчувала нестерпний дискомфорт, я ненавиділа дзеркала, рідко ходила гуляти з друзями, особливо у компанію до незнайомих, замкнулась у собі».

У 20 років дівчина поїхала на заробітки у Польщу і уже через рік лягла під скальпель пластичного хірурга. Операція виявилась успішною, ніс став чепурним, але комплексу «гидкого каченяти» Люда так і не позбулась. Навпаки, знайомі  осуджували її за «силіконовий ніс». Довелось починати життя з чистого аркуша, у новому місті, на новій роботі. 

Силіконова врода – дорого обійдеться  

Краса потребує жертв. Або трохи терпіння і… грошей. Навіть звичайний релаксаційний масаж у салоні краси коштує півтисячі гривень, що вже говорити про оперативні втручання. Чому ж врода така дорога?

«Тому, що справжніх фахівців у цій сфері обмаль. Закономірно, що робота художнього майстра оцінюється дорожче, ніж робота ремісника. Пластичний хірург – це свого роду ювелір, скульптор молодості, реставратор краси. А ще психолог. Інколи підготовка пацієнта до операції може тривати цілий рік, а реабілітація – до двох-трьох років. Весь цей час потрібно бути на зв’язку з цією людиною, – пояснює пан Олександр. – Та й весь інструментарій, обладнання та медикаменти закуповуємо за кордоном».

Так, щоб відновити або здобути грацію та вроду, потрібно розкошелитись «зеленими». Так, одна з найбільш популярних операцій блефаропластика – кругова підтяжка обличчя і повік – коштує від 3 тис. умовних одиниць. Хірургічне втручання проходить під загальним наркозом протягом трьох годин. Його мета – омолодження, відновлення контурів обличчя, усунення зморщок. «Підтяжку обличчя бажано проводити після 50 років. Результат – мінус 10-15 років. Ефект зберігається протягом 10-12 років. Потім можна проводити повторне втручання», – зазначає лікар. –  Найбільший ризик під час такої операції – параліч лицевого нерва, що призводить до перекривлення обличчя. На щастя, у моїй практиці подібних ускладнень не було». До п’ятдесятирічного віку варто використовувати такі методи збереження молодості, як  масажі, креми та маски. І аж ніяк не ін’єкції ботеску, які, навпаки, призводять до передчасного старіння шкіри.

А ось гордо дерти носа франківцям допоможе ринопластика, за допомогою якої можна зменшити розмір носа, змінити його форму, виправити вроджені дефекти і проблеми з диханням. Таку операцію роблять як з естетичних міркувань, так і за медичними показами. Ринопластику бажано робити не раніше, ніж у 14 років, коли вже остаточно завершився процес формування обличчя. Операція проводиться в стаціонарних умовах під загальною анестезією, триває близько двох годин, хоча в складних випадках може проводитися й довше. Вартість – від 1200 умовних одиниць. «Ринопластика – це дуже тонка операція, – стверджує Олександр Григорович. – Інколи недостатньо кваліфікований хірург під час операції може видалити забагато хрящової або кісткової тканини, після чого доводиться застосовувати імплантанти. У нас кількість повторних втручань становить тільки 0,5%».

Юні пацієнти найчастіше звертаються з проблемою «ослячих вух». Корекція вушних раковин (отопластика) робиться переважно для того, щоб притиснути відстовбурчені вуха до голови, надати їм естетичної форми. Отопластику краще робити із шести років.

«Ця операція вважається простою, проте і тут є свої ризики, – стверджує Олександр Денисенко. – Якщо хірург видалить занадто велику частину хряща, вухо може набути форми «гармошки». Така проблема, на жаль, практично вже не піддається корекції». 

Бюст – більший, талію – меншу

Кожна жінка прагне справляти враження на оточуючих своїм зовнішнім виглядом. Ідеальна фігура, стрункі ноги, розкішний бюст... І ніхто не замислюється про те, що розкішний – не обов'язково великий. Тому ті, хто не задоволений розміром, який подарувала їм природа, звертаються до пластичних хірургів. Маммопластика – корекція форми грудей за допомогою спеціального біогелю або імплантатів. Вартість – від 3 тис. умовних одиниць – залежить від бажаного розміру. Період реабілітації близько місяця. Можливі ускладнення – гематоми і капсули навколо протеза, запалення, відторгнення. Результат – на довгі роки, поки не набридне.

Одні з найпопулярніших, найдорожчих та найскладніших операцій – абдомінопластика – корекція живота (видаляють розтяжки, жирові відкладення або шкірні складки) та ліпосакція – вакуумне відсмоктування жиру. Відновлювальний період від 2 до 4 тижнів. Ефект – від місяця до декількох років, все залежить від фізіології пацієнта. «Відрізати жир – найлегше, зате важче утримати вагу», – запевняє пластичний хірург.
Та й під час операції можна забрати не більше 10 кіло. Триває така операція 5-6 годин і вартує майже 4 тис. умовних одиниць. Можливо краще звернути увагу на свій режим харчування та спосіб життя?

Найбільша проблема, якої позбутись практично неможливо ніякими методами, – це татуювання.

«Ні шліфовка, ні лазерне опромінювання не дають результатів. Хіба пересадка шкіри. А якщо це велика ділянка тіла? Тому думайте, що і навіщо ви малюєте на своєму тілі!», – застерігає хірург.   

Скальпель щасливим не зробить

«Часто звертаються люди, які думають, що після операції вони – зразу на подіум. Хоча в арсеналі пластичних хірургів широкий вибір способів і методів лікування, пацієнт завжди прагне більшого. Проте результат залежить не тільки від лікаря, а й від самого клієнта: його настрою, способу життя, фізіологічних особливостей, стану здоров’я», – запевняє Олександр Денисенко.

Бажання подобатися оточуючим і самому собі можна порівняти з потребою в їжі та сні. Сьогодні послугами пластичних хірургів користуються тисячі людей. Проте за статистикою, лише третина пацієнтів дійсно мають потребу в пластиці. Всі інші «лягають під ніж» тому, що не можуть перебороти психологічні бар'єри і навчитися оцінювати себе адекватно.

«У моїй практиці була одна молода дівчина, якій ми збільшили губи. Через рік вона приходить і каже, що хоче ще більші. Провели другу операцію, а та через рік – знову на порозі і хоче ще більший рот. Тоді я їй показав на двері… психіатра. Вона поїхала за кордон і там таки зробила третю операцію. А п’ять років по тому, приходить до мене і каже, що вона вже не хоче таких пишних уст і їх треба зменшити. Саме тому дуже важливо перед пластичною операцією визначити, кому людина хоче подобатися: собі чи іншим. Інколи буває так, що після операції пацієнт розуміє, що позбувся «родзинки», індивідуальної риси, яка його виділяла серед інших», – застерігає лікар.

Часто люди вважають, що візуальні недоліки – мімічні зморшки, целюліт, горбатий ніс – створюють їм зайві проблеми, перешкоджають кар’єрному зростанню, знижують популярність в осіб протилежної статі, зменшують шанси творчої реалізації... Тому омолоджувальні процедури, ін’єкції краси та пластика в молодому віці, а часто й інші дивацтва — це, перш за все, наслідки психологічних проблем особистості, внутрішнього невдоволення собою. Пластична хірургія може багато. Крім одного – зробити ваше життя цікавим і змістовним.