«Легенди старого Станиславова» від Івана Бондарєва презентували в Івано-Франківську
Як «розводили лохів» 100 років тому, куди ведуть підземні ходи у нашому місті, де поділись усі франківські пальми, що робили у місті німецькі вояки, пакистанські заробітчани, вампіри та відьми?
– Відповіді на ці й інші запитання відтепер можна знайти у книзі краєзнавця Івана Бондарєва «Легенди старого Станиславова». Протягом п’яти років військовий за професією та історик за покликанням пан Бондарєв збирає міський фольклор та друкує на сторінках газети «Репортер», пише Бріз.
Вийшла книга у видавництві «Лілея-НВ», як переможець у цьогорічному «Конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства».
«Книга, яку видав Іван Бондарєв – жива, про людей. Ми недооцінюємо величі міста, у якому живемо,- розповідає історик-краєзнавець Зеновій Жеребецький. - А воно – надзвичайно цікаве. У нас досі немає відповіді на запитання: хто заснував наше місто та коли? Ці питання залишаються відкритим. Після Другої світової війни місто втратило своє населення. Сюди прийшли чужі люди, які пустили свої корені. Та Станиславів залишився для них чужим, містяни не стали тут господарями. Так залишається й досі: ті люди, що мають приймати рішення у Івано-Франківську господарюють тут так, ніби це місто залишається для них чужим».
Сам автор вважає книгу про міфи нашого краю дуже актуальною. «Чому саме легенди? – Бо пасли задніх. Багато міст і містечок в Україні видали книги про легенди свого краю, – розповідає Іван Бондарєв. - А у нас що, немає що показати людям? І, звісно, легенди знайшли свого читача. Головний критерій відбору легенд для книги полягав у тому, щоб вона мала певне реальне підгрунтя та події відбувались у нашому місті. У цю книгу увійшло 60 легенд. Спектр міфологічних історій різноманітний – як про владу міста, так і про всіляку нечість, яку ніби-то бачили станиславівці й івано-франківці.
На думку Туристсько-краєзнавчої спілки, ця книга сприятиме розвиткові туристичного потенціалу та промоції міста.