Ліс рубають — голови летять
Недавно в інформації «Царьок... з недовірою» «Галичина» писала про деякі помахи «революційної мітли» на Рожнятівщині, зокрема про висловлення депутатами райради недовіри директорові державного підприємства «Брошнівське лісове господарство» Ігореві Коляджину.
А поштовхом до прийняття сесійного рішення, як зазначив голова Рожнятівської райради Назар Іванів, стало соціальне збурення жителів сіл Липовиці, Суходолу, Лугів та Ілемні, які заблокували роботу підприємства і вимагали заміни чільника Брошнівського держлісгоспу на керівній посаді, пише Галичина.
Нагадаємо, що йдеться власне про ті гірські села, жителі яких торік провадили «нічну варту» через жахливий стан місцевих доріг, блокували проїзд важковагового транспорту лісівників і вже мають позитивний досвід громадського відстоювання своїх вимог. Тож Рожнятівська райрада звернулася до керівництва облдержадміністрації та обласного управління лісового господарства з проханням звільнити директора ДП «Брошнівське лісове господарство» Ігоря Коляджина із займаної посади і призначити іншого керівника.
Учасники «народної люстрації» розповіли, що однією з основних причин, через яку їм урвався терпець і згодом вони вимушені були вдатися до такого радикального методу спілкування з керівництвом держлісгоспу, стало принципове небажання директора почути ті села, де у навколишніх угіддях вісім лісгоспівських лісництв провадять свою виробничу діяльність, але впродовж років керівництво держпідприємства не переймається наболілими проблемами горян. ДП «Брошнівське лісове господарство», зареєстроване в селищі Брошневі-Осаді, є одним із найстарших держлісгоспів на Прикарпатті, за виробничими показниками входить до п’ятірки найкращих і наступного року відзначить своє 20-річчя. А його незмінний багаторічний директор Ігор Коляджин зі свого боку переконаний, що на тлі «народної люстрації» людей у селах Рожнятівщини збурили якраз ті вправні особи, яким він як керівник та працівники держлісгоспу свого часу стали на заваді у провадженні браконьєрства і котрі вимушені були вгамувати «апетити» самовільних рубок в угіддях підприємства — їх оштрафували чи навіть звільнили з роботи за такі діяння. «Депутатів райради, — каже директор держлісгоспу, —попри те, що серед них чимало поважних людей, просто ввели в оману».
Наразі роботу держлісгоспу заблоковано, і це, на наш погляд, не найкращий шлях для досягнення бажаних результатів від «народної люстрації». В Україні — надзвичайно складна ситуація. і до тих пір, поки вирішується кадрове питання з керівництвом підприємства, на наше переконання, ДП «Брошнівське лісове господарство» має працювати, загалом до трьохсот його працівників — одержувати зарплатню, а бюджет — відповідні надходження. Адже, за нашими підрахунками, через блокування щодня держлісгосп несе збитки на понад 150 тис. грн. Звісно, якщо вимоги громад не буде виконано, то, думаю, ніяка сила не заборонить і не втримає людей від «нагадування» про обіцяне.