Манолій Піцуряк про боротьбу з коронавірусом: Людське життя цінніше за ремонт доріг


В етері ОТБ Галичина депутати-медики говороли про медичну сферу та ефективність “протиковідних” заходів.

Депутат Івано-Франківської обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров´я та соціальної політики Манолій Піцуряк зазначив, що у 50% коронавірус протікає у легкій формі. Також дуже багато випадків, коли хвороба протікає взагалі безсимптомно, лише 20% хворих переносять хворобу у важкій формі. І саме вони потребують відповідно підготовлених лікарень та обладнання.

"Тому навіть ті лікарні другої і третьої хвилі, які ніби ще не приймають хворих з коронавірусом, мають бути готовими до лікування пневмоній ізольовано від інших хворих та інших відділень. Краще нехай у палаті буде більше хворих, аніж коли людина лікується вдома. Амбулаторне лікування – не вихід, бо спектр коронавірусу дуже великий і його знають лише спеціалісти. Адже це не тільки захворювання запального характеру, а й ускладнення судинної системи, тромбоутворення і тому подібне. Саме від ускладнень помирають люди. Тому інфекційні лікарні мають бути обладнані повністю, але в нас є випадки пневмоній, які не завжди підтверджені ПЛР чи ІФА-тестами», – підкреслює свободівець, який і сам є медиком.

За словами Манолія Піцуряка, на Івано-Франківщині є 14 лікарень, які лікують хворих на коронавірус, де держава за це платить так званими «пакетами». Натомість є багато закладів – поліклініки, лікарні другого рівня, які нібито не лікують коронавірус і не мають пакетів. Але насправді вони теж займаються такими хворими.

«Я лікар районної лікарні і бачу це кожен день. Спочатку людину відправляють рентген зробити, аналізи здати, а потім вже говорять, що це коронавірус. І виходить, що з цією людиною вже контактували медики поліклініки, інших лікарень, які нібито цю хворобу не лікують. Тому має бути набагато простіший алгоритм у роботі: є підозра – одразу у заклад, який займається лікування хворих на COVID-19. Якщо легка форма, то лікувати вдома, але хворих має мінімум контактувати з іншими людьми. Адже коли він їде в автобусі здавати аналізи, чи робити рентген, стоїть в черзі, то хвороба поширюється. Контроль має бути у самому закладі. Якщо ізолювати хворого і виписати після від’ємного ПЛР-тесту, то хворобу вдасться зупини. А в нас велика кількість хворих далі контактує зі здоровими та розповсюджує інфекцію. І ніхто не відслідковує її контакти. Хоч тут людину складно у чомусь винити, їй сказали йти здавати аналізи і робити рентген, то вона йде. Треба розводити потоки. Хворі не мають відвідувати скупчення людей», – зазначив голова медичної комісії.

На думку свободівця, зараз вся система охорони здоров’я України має працювати на ліквідацію коронавірусу, а не лише опорні лікарні. Тому потрібно підписувати «пакети» на лікування коронавірусу з й іншими лікарнями.

“Так, реформа має певний позитив. Але вимоги, які ставить НСЗУ до лікарень є надмірними. Те саме щодо кількості лікарів у штаті – анестезіологів, інфекціоністів, епідеміологів. А звідки їх взяти, якщо раніше інший розрахунок був.? При тому, всі роки незалежної України медзаклади мали значне недофінансування. Ми зараз пожинаємо плоди тих всіх реформ та недофінансування. Тому треба звертатися до МОЗ та НСЗУ, аби спростити ці вимоги до закладів, бо це надзвичайно велика проблема”, – каже Піцуряк.

Відтак, резюмує медик, реформа після пандемії покаже всю свою недосконалість. Адже зараз все списують на навантаження через коронавірус. Деякі заклади будуть мати добре фінансування, але значна частина маленьких районних лікарень не зможе вижити та залишить людей без допомоги.

Зараз всі гроші дають на опорні лікарні, бо вони лікують хворих з коронавірусом. А лікарні, де йде діагностика, залишаються ні з чим. От як я маю своїм працівникам пояснити, чому контактуючи кожен день з коронавірусом, вони не отримають обіцяних доплат у 300%. Такий розподіл абсолютно несправедливий. Чому не можна виділити гроші на новенькі рентген-апарати для районних лікарень? Якби ми мали зараз цифрові рентген-апарати у районних лікарнях, то могли б дистанційно описати знімок та вирішувати, як лікувати пацієнта. Ми це питання піднімали неодноразово, але кошти виділяють на інше. От 35 мільярдів спрямували на дороги. Звичайно, дороги треба ремонтувати, але людське життя цінніше», – підкреслює Манолій Піцуряк.

Джерело: сайт ВО Свобода

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!