Сьогодні, 26 серпня в Івано-Франківську презентували монографію "Правові засади створення та діяльності Служби безпеки ОУН".
За словами директора обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослава Коретчука, про таку структуру як Служба безпеки ОУН майже всі чули, але як вона працювала є багато вигадок. Тож ця монографія детально показує структуру і методи роботи СБ ОУН, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
"Ми часто зустрічали історичні розвідки, але не звертали увагу на основі яких розпорядчих документів вона діяла. Першометою її була розвідувальна, контррозвідувальна робота та охорона керівництва ОУН. В цій книзі автор звертає увагу, як працювала служба. Варто зауважити, що хоча працівники проходили тільки невеликі курси, робота була організована на найвищому рівні. задумайтеся, в кожному протоколі вкінці навіть був психологічний портрет підозрюваного. Навіть сьогоднішні працівники спецслужб не завжди вміють так працювати, як СБ ОУН",- каже Коретчук.
Як розповів автор монографії Руслан Марцінків, СБ ОУН справді була унікальною структурою. Вона поєднувала в собі всі сучасні правоохоронні органи і навіть судову владу.
"Тема складна, цікава. Приводом створення Служби безпеки ОУН стало вбивство Коновальця. Першим керівником був Микола Лебідь. Кожен випадок смерті керівників ОУН детально розслідувався. Структура діяла повноцінно до 1959 року. Робота велася дуже серйозно щодо документів, розслідувань, розвідки і щодо інформаторів. Оскільки МГБ мали своїх інформаторів, в кожному селі, то і Служба безпеки ОУН мусила мати не менше інформаторів для ефективної роботи",- каже мер.
Руслан Марцінків також поділився, що був вражений під час дослідження протоколів допитів СБ ОУН.
"Мені запам'ятався протокол допиту жителя Підпечер, якого завербували НКВД, і дали доручення пролізти в районний провід ОУН. Для цього керівник НКВД дозволив вбити свого заступника. Сьогодні для рашистів людське життя не має цінності, так само і тоді було",- зауважує мер.
Варто зауважити, що всі виручені від продажу книг кошти підуть на потреби 78 батальйону 102 бригади тероборони. Книжки можна купити в музеї визвольної боротьби ім. Степана Бандери (Тарнавського,22) та онлайн. Також розглядають можливість продажу в книгарнях.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!