Мешканець Франківська судився, аби не бути батьком "дитини з пробірки"


Днями колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ розглянула апеляційну скаргу у, начебто, не складній з точки зору правозастосування справі,

Позивач звернувся до місцевого суду з позовом про виключення відомостей про батька з актового запису, тобто вилучити його прізвище з графи «Батько» у свідоцтві про народження дитини. Синочку 2 роки. Підстави для цього у позивача є, адже згідно «Звіту по тесту на батьківство» (тест ДНК) він не є біологічним батьком. Про це пише  пресслужба Апеляційного суду, передає Бліц-Інфо. 

Місцевий суд відмовив позивачу у задоволенні його вимог, колегія суддів апеляційного суду погодилась з рішенням першої інстанції щодо відмови у вилученні прізвища чоловіка з відомостей про батька.

Пара перебувала у шлюбі вже понад десять років, все було добре, окрім єдиного – у них не було дітей. Оскільки в наш час цю проблему успішно вирішують медики, пара звернулася до "Центру репродукції людини". Після обстежень стану здоров’я обидвох з подружжя та тривалого лікування з’ясувалось, що чоловік власних (біологічних) дітей мати не може. Відтак, подружжя вирішило скористатися штучним заплідненням. 

Тож, суд першої інстанції, відмовляючи в позові чоловіка, виходив з того, що доведено перед судом обставину надання позивачем усвідомленої згоди на запліднення відповідачки на основі методів, які використовуються у «Центрі репродукції людини». Також позивач склав розписку про те, що йому відомо про всі можливі ризики, що пов’язані із відповідним заплідненням. Згідно з законом дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини. Особа, яка в момент реєстрації її батьком знала, що не є таким, а також особа, котра дала згоду на штучне запліднення своєї дружини, не мають право оспорювати батьківство.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!