Минулої ночі, з 10 на 11 червня у селі Новиця Калуського району вщент згорів Спасо-Преображенський храм УПЦ КП.
Про це в мережі повідомив Олег Ярема, виклавши фото та відео з місця події, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Місцеві кинулись гасити полум'я ще до приїзду пожежників. Втім, вогонь дуже швидко охопив будівлю. Як наслідок, на місці пам'ятки архітектури залишилось тільки згарище.
Паламар Микола запевняє, що напередодні перевірив всі місця, де люди запалюють свічки. І жодна з них вже не горіла.
"Вчора все було як і щодня - ретельно перевірив, аби ніде не залишилась свічка. У церкві свічки й не горять. Якщо жінки їх запалюють, то тримають в руках і одразу гасять. Лиш при вході до церкви стояли два ящики, де парафіяни запалювали за здоров'я чи упокій. Але їх ставлять у пісок, тож навіть якби якась і залишилась, то б догоріла і загасла у піску", - каже паламар.
За його словами, у неділю ввечері у них були збори. Опісля, разом з священиком все перевірили, вимкнули світло та закрили церкву. А вночі, десь близько 2 ночі зателефонували люди, що паламарська у вогні.
"Прибіг сюди, разом з людьми почали відрами носити воду, викликали пожежників, але вогонь поширювався дуже швидко, тож нічого зробити не могли. Обливали дзвіницю, сусідні хати, аби вогонь не пішов далі.", - розповідає події минулої ночі пан Микола.
Наразі рятувальники та поліція з'ясовують причину пожежі.
Як зазначають у ДСНС повідомлення про пожежу надійшло о 02:07. До гасіння залучили 8 одиниць пожежно-рятувальної техніки, та 28 чоловік особового складу Управління ДСНС в області. О 03:47 пожежу локалізовано.
"Ніхто з людей не постраждав. На пожежі врятовано 1 допоміжну будівлю церкви, 1 дзвіницю та 5 поруч розташованих житлових будинків. Вогнем знищено будівлю церкви на загальній площі 250 метрів квадратних", - інформує прес-служба.
Слід зазначити, цей храм є унікальним своїми розмірами, він є найбільшим дерев'яним храмом західної України. Та й взагалі в Україні він поступається лише Троїцькому собору Новомосковську. Церкву збудовано під керівництвом тодішнього пароха села отця Петра-Богдана Соловія (1894-1963) і освячено 19 серпня 1938 року. На той час сподвигнути таку велич було не просто, адже таких технологій, які є зараз, на той час не було, все було зроблено "голими руками
Читайте Бліц-Інфо в Facebook, Telegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!