У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського триває всеукраїнська наукова конференція «Історичні постаті УГКЦ та їхня роль у культурно-просвітницькому й національному відродженні», присвячена 1025-літтю Хрещення України-Руси. Конференцію організували спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та за підтримки Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Коломийсько-Чернівецької єпарх
Серед учасників конференції – науковці у галузі історії, богослов’я, етнографії, мистецтвознавства з Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, Рівненщини та Донеччини, а також священики. На пленарному та секційних засіданнях йтиметься про наукові та історико-краєзнавчі дослідження з вивчення ролі Греко-Католицької Церкви в українському національному відродженні (ХІХ-ХХ ст.), пише ДК.
- Цінною часточкою цієї роботи є те, – розповів він, – що зусиллям кількох народних депутатів, які представляють фракцію «Батьківщина», видано двотомник доктора Володимира Сергійчука про життя патріарха Йосипа Сліпого. Сьогодні передаємо по чотири примірники тої праці до музею та отцю декану Коломийсько-Чернівецької єпархії Івану Остафійчуку.
Від імені ОДА учасників привітав Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій.
У рамках конференції відбулося також відкриття виставки творів сакрального мистецтва членів творчого об’єднання художників іконописців «В ім’я святителя Кипріяна, митрополита Київського» – молодих художників і випускників Львівської національної академії мистецтв, які розписують церкви і комплекси ікон для іконостасів. Серед їхнього доробку – храм Віри, Любові, Надії та Софії в місті Золочеві, церква Воскресіння Господнього в Стрийському районі, церква Святого Архистратига Михаїла на Тернопільщині, храми в Івано-Франківщині, Львівщині.
Оксана Палій.